Funkčné prádlo – čo hľadať pod týmto pojmom?

16 Júl, 2014 | Autor: komfort | Pridané do Obchod a služby, Šport

Na trhu je dnes takmer každé tričko či spodné prádlo označené ako funkčné. Aká je však pravda o ich skutočnej funkčnosti? Pridaním slovíčka “FUNKČNÉ” k tovaru mu dodáva punc “akože” kvality, s možnosťou zvýšiť jeho cenu. Nie každé prádlo však naozaj spĺňa to, čo sľubuje. Mnohokrát ide o úplne obyčajné tričko, ktoré nemá nič spoločné s vlastnosťami, ktoré by malo funkčné prádlo spĺňať. Povedzme si teda základné vlastnosti funkčného termoprádla.  Spodné prádlo má za úlohu odvádzať pot od tela smerom k vonkajším vrstvám látky a držať tak telo v suchu a teple (pokiaľ ide o termoprádlo). Úlohou ďalších vrstiev funkčného prádla, teda napr.  mikín a  tričiek je chrániť telo pred prenikaním chladu, teda mali by mať termoizolačnú funkciu. Zároveň však musia odvádzať vlhkosť z vrchnej vrstvy spodného prádla. Najvrchnejšia vrstva funkčného prádla, teda bunda, vetrovka, nohavice,  má chrániť pred nepriazňou počasia. Teda byť vodeodolná a vetruodolná, ale zároveň priedušná, aby sa vlhkosť vyprodukovaná telom a odvedená z predošlých vrstiev odparila von. Pridanú hodnotu funkčnému prádlu dáva značka Nanosilver® v podobe nanočastíc striebra, ktoré zabezpečujú antibakteriálny, antiplesňový a antiekzémový účinok.

Okrem termoprádla však na trhu existujú aj iné druhy funkčného prádla. Napríklad značka Nanosilver® ponúka aj chladivú kolekciu DAKAR, ktorá obsahuje vlákno Coolmax®. Vďaka nemu tričko veľmi rýchle odvádza telesnú vlhkosť od pokožky do ďalších vrstiev látky, bez toho, aby pritom samo vlhkosť absorbovalo. Tým sa vlhkosť  rýchlejšie odparuje a tento termoregulačný účinok pomáha udržiavať pokožku v suchu a v pohodlí. Materiál je jemný, ľahký a priedušný. Poskytuje tak chladivý pocit pri každodenných aktivitách. Výrobky z kolekcie DAKAR sú určené ku všetkým denným aktivitám, obzvlášť vhodné sú pre šport i v tých najextrémnejších podmienkach.
Antibakteriálne oblečenia kolekcie DAKAR ani pri dlhodobom niekoľkodennom nosení  nezapáchajú, takže sa cítite v pohode a ste príjemní  i pre svoje okolie.

Vyskúšajte skutočne funkčné prádlo značky Nanosilver® a overte si rozdiel.

Autor: komfort

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.