Rady a tipy ako na starostlivosť o zuby

22 December, 2018 | Autor: Plant_90 | Pridané do Zdravie

Stav a zdravie ľudského chrupu vo veľkej miere ovplyvňuje genetika.  Avšak podiel na stave chrupu máme aj my. Starostlivosť o zuby ovplyvňuje a usmerňuje stav zubov buď k lepšiemu alebo k horšiemu stavu. Avšak nadmerná starostlivosť o zubný chrup taktiež nie je vhodná. Ako sa dobre starať o zuby, aby ste neboli nútený si dávať robiť zubné implantáty?

V prvom rade, ak už nejaké zubné implantáty máte, je potrebné sa o ne taktiež starať. Ich čistota je pre celkový stav chrupu taktiež veľmi dôležitá.

Zubný chrup je potrebné čistiť dvakrát denne, najlepšie ráno a večer. Ale pozor! Nikdy nie ihneď po jedle. Počkajte minimálne 20 minút a až potom čistite svoj chrup.

Používajte stredne mäkkú až mäkkú zubnú kefku. (Prípadne sa poraďte so svojím zubným lekárom). Vo väčšine prípadov ide o ochranu ďasna a neodhaľovanie zubných krčkov počas umývania zubov.

Technika umývania zubov je veľmi dôležitá. Je potrebné požiadať vášho zubného lekára, aby vám názorne ukázal akou technikou s máte čistiť zuby. Je potrebné vyčistiť aj medzizubné priestory, no zase pozor, aby ste si neodkryli zubné krčky a nevznikol na danom mieste zápal.

Po konzumácii sladkých výrobkov a citrusových výrobkov  je potrebné vypláchnuť chrup čistou vodou. Kyslé a sladké šťavy rozožierajú sklovinu a oslabujú zub do hĺbky.

Je potrebné dodržiavať tieto rady a tipy dôsledne, a tak sa vyhnúť zubným kazom. Aj keď v dnešnej dobe vieme už nahrádzať chýbajúce zuby zubnými implantátmi, no zubné implantáty sú stále len náhradným riešením, a preto je veľmi potrebné dbať o zdravie vášho pôvodného chrupu.

Autor: Plant_90

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 8. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.