Antialergické vankúše ako prevencia proti nádche

21 November, 2013 | Autor: emi.sk | Pridané do Zdravie

Viete čo sa skrýva vo vankúšoch?

Antialergické vankúše patria medzi najvhodnejšie prevencie proti nádche v čase oddychu alebo spánku. Podľa najnovších výskumov sú vankúše, či už plnené perím alebo syntetickou náplňou, živnou pôdou pre alergény, akými sú roztoče, baktérie a plesne. Tieto malé mikroorganizmy nielenže vyvolávajú alergické reakcie, ale oslabujú tiež kvalitu vášho spánku. Alergológovia tvrdia, že jedinou ochranou proti alergénom je stopercentne uzavretý matrac alebo vankúš.

Na čo sa zamerať pri kúpe antialergických lôžkovín

Najlepšia ochrana proti alergénom pochádza z neporéznych materiálov, ktoré sú zvyčajne najlacnejšie. Avšak, tento typ tkaniny nedýcha, rovnako ako ostatné, a môže vytvárať pocit nepohodlného spánku.Za iné vhodné varianty môžeme považovať polyesterové mikrovlákno, bavlnené tkaniny s laminovanou membránou, nylonové alebo bavlnené tkaniny husto tkané s veľmi jemnými vláknami. Avšak pozor na lacnú syntetiku.

Uistite sa, že si kúpite plachty a obliečky, ktoré plne obalia vašu posteľ , paplón alebo vankúš.

Dbajte na prevenciu!

Nebojte sa investovať do nových antialergických lôžkovín. Správne časovaná obmena posteľnej bielizne vám zaručene ušetrí vaše zdravie. Správnou obmenou môžeme určiť obdobie, kedy na vankúšoch pozorujeme nečistoty v podobe škvŕn, alebo ak sa vám vankúš zdá byť výrazne ťažší. Nezabúdajte na vašich najmenších. Myslite na to, že v mladosti sa len ťažko ubránia vplyvu alergénov. Antialergické vankúše sú navrhnuté tak, aby odrazili útok roztočov, ktorý je jeden z hlavných príčin alergií.

 

 

Autor: emi.sk

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.