Ako písať PR články a reklamné texty?

29 Máj, 2011 | Autor: admin | Pridané do Ostatné články

Reklamné články alebo tiež PR (Public relations – vzťahy s verejnosťou) články sú reklamné texty o produktoch, službách, firmách alebo webstránkach, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako bežné články. Ich prvoradým cieľom je však marketing, snaha propagovať objekt článku a informovať o ňom čitateľov. V porovnaní s ostatnými formami reklamy sú PR články o veľa rozsiahlejšie a ich dĺžka sa zvyčajne pohybuje v rozsahu od 500 slov vyššie. Z pohľadu zacielenia bývajú najme na internete efektívnejšie ako ostatné formy reklamy. Ak je totiž článok správne napísaný, vykytuje sa pre určené kľúčové slová a frázy na popredných miestach vyhľadávačov a získava tak čitateľov, ktorí naozaj majú zaujem o tie informácie, ktoré obsahuje.

Dobrý reklamný článok musí obsahovať veľa informácií, údajov, byť bohatý na fakty a obsahovať kľučové slová a frázy súvisiace s predmetom článku. Pre optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO) je dobré, aby článok kľúčové slová obsahoval viac krát (nie však príliš veľa) a v rôznych slovných tvaroch a zárovaň, aby tieto výrazy boli pár krát zvýraznené tučným písmom. Pre zvýraznovanie tučným písmom používajte html tag STRONG, nie tag B. Tag STRONG má totiž sémantický význam, a preto je pre vyhľadávače cennejší. Na konci PR článku by mali byť uvedené kontaktné údaje alebo odkaz na stránku produktu, služby alebo firmy.

V súčasnosti sa PR články používajú väčsinou na zlepšovanie pozícii webstránok vo vyhľadávačoch (SEO) a tak to, že sa zo zvolených kľúčových slov spravia odkazy smerujúce na optimalizovanú stránku, ktorej pozíciu sa snažíme zlepšiť. Ak vyhľadávač potom nájde odkaz s takýmito slovami vedúci na túto stránku, tak zvýši jej hodnotenie a (možno) pozíciu pre tieto výrazy. Samozrejme spätné odkazy nie sú jediným SEO faktorom ovplyvňujúcim umiestnenie webstránok. Odborníkmi v oblasti SEO optimalizácie stránok sú však považované za ten najdôležitejší. Preto je čas venovaný písaniu kvalitných reklamných článkov s cieľom budovania siete spätných odkazov, veľmi dobrým marketingom a investíciou.

Autor: admin

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 5. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.