Spomienka na Austráliu

21 Január, 2014 | Autor: lolhova | Pridané do Ostatné články

Ak ste niekedy mali príležitosť navštíviť protinožcov, nemohli ste zabudnúť na príjemnú a priateľskú atmosféru v uliciach miest a mestečiek, znásobenú neustálou prítomnosťou oceánu. Uvoľnenosť, sebaistota a vyváženosť v postojoch sú často prvé a mnohokrát opodstatnené dojmy z bežných Austrálčanov. Tieto svoje atribúty prirodzene pretavujú aj do štýlu obliekania.

Ležérna elegancia presahujúca niekedy do zdanlivej nedbanlivosti dokáže byť mnohokrát v priamom kontraste s tým, čo si človek môže naozaj dovoliť. Zriedkavosťou však nie sú ani dokonale upravení páni, ktorí mnohokrát a bez ohľadu na to, či ich zdobí atletická postava alebo trochu oblejšie tvary, zvolia spôsob, ktorý ich neobmedzuje v pohybe a doplna, pripadne zveľaďuje osobitý charakter ich osobnosti. Títo páni tak často volia pohodlné pánske košele slim fit strihu pestrých farieb a vzorov, ktoré často dotvárajú celkovú farebnú pouličnú mozaiku národa konzumentov kávy a dobrého vína. „Rančerské“ kockované košele z čias kolonizácie sú milou spomienkou na časy dávno-nedávne. V chladnejších mesiacoch košele nahradia pánske pulóvre a svetre nápaditých štýlov a vzorov. To čo by ste si u nás na seba neodvážili vziať, si v Austráli ľudia bez problémov užívajú, bez toho, aby pútali na seba pozornosť. No a v najchladnejšom jarnom období od septembra do novembra chráni často miestnych pánov pánsky kabát slim fit strihu. Ten je tu veľkým hitom, pretože tak, ako všetky slimfit veci, aj tento kúsok Vás premení na kráľa akejkoľvek spoločnosti.

Austrália Vás zaručene očarí krásnou pestrofarebnou scenériou, príjemnou oceánskou klímou, pohodovými ľuďmi a predovšetkým odlišným vnímaním tých skutočných hodnôt tohto sveta. Austrália je zaručene jedným z tým miest, ktoré by ste mali zažiť na vlastnej koži. My ktorí sme mali tú možnosť, ju čo i len na chvíľku precítiť, snívame o skorom návrate do tejto úžasnej krajiny.

 

Autor: lolhova

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.