Aký je rozdiel medzi pr článkom a seo textom?

13 Júl, 2011 | Autor: admin | Pridané do Vzdelávanie

Dnes už nie je problém nájsť si web katalóg, na ktorý si môžete za pár minút pridať zadarmo článok aj so spätnými odkazmi na Vášu web stránku. Rovnako sa zrazu vynorilo množstvo firiem a ľudí, ktorí pre Vás za poplatok napíšu článok na danú tému, aj keď o nej pred tým možno ani nepočuli. Kvalita takýchto textov býva samozrejme rôzna. Ale skôr ako sa rozhodneme napísať alebo objednať si takéto články, mali by sme mať jasno pre koho majú byť určené.

V zásade máme 2 hlavné možnosti. Prvou možnosťou je písať kvalitné, obsahovo rozsiahle a informačne hodnotné promo PR články. PR články sú vlastne druhom marketingu a reklamy an internete, ktorá propaguje firmu, nový výrobok alebo službu. V článku by mal čitateľ nájsť dostatok užitočných informácií k téme, ktorého sa týka. Na základe poskytnutých informácií a faktov by mal byť potom presvedčený o kvalitách a výhodách propagovaného objektu. Následne by mal byť nasmerovaný na web stránku, kde mu budú poskytnuté ďaľšie údaje.

Druhou možnosťou je písať len SEO texty, ktorých prínos býva väčšinou pre čitateľov minimálny. Cieľom SEO textov je vytvoriť kvalitné spätné odkazy na cieľovú web stránku s optimálnou hustotou kľúčových slov. Po vytvorení dostatočnéh počtu takýchto spätných odkazov (tzv. off page optimalizácia) sa väčšinou web stránka posunie vyššie vo výsledkoch vyhľadávačov pre zvolené kľúčové slová.

Ak to teda zhrnieme, tak PR články sú reklamou pre ľudí, ktorá má propagovať nejakú firmu, výrobok alebo službu. na druhej strane hlavným cieľom vytvárania SEO textov je dostať našu web stránku vo výsledkoch vyhľadávačov na vyššie pozície, ideálne až na prvú stránku.

Autor: admin

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 5. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.