Moderné kúzelnícke predstavenia

1 Apríl, 2013 | Autor: iloveroman | Pridané do Vzdelávanie

Kedysi v histórii sa im hovorilo šamani a ich úlohou bolo pracovať s energiami, nadprirodzenými silami a mágiou. Verili, že všetko vo vesmíre má dušu a snažili sa tieto duše kúzlami kontaktovať. Jednými z prvých čarodejníkov boli Druidi, pochádzali z Veľkej Británie a ich mágia spočívala z obradov spojených s prírodou. Uctievali niekoľkých Bohov a verili, že človek môže byť nesmrteľný a tiež verili v znovuzrodenie. V staroveku bola mágia veľmi populárna v Egypte, kde mágovia verili, že ľuďom bolo daných desať stupňov mágie. Deväť bolo pre Egypťanov a desiaty pre zvyšok sveta. Základom bola viera v reinkarnáciu. Mysleli si, že slová sú magické a preto vymysleli hieroglify.

To, čo dnes predvádzajú kuzelníci nemá nič spoločné s nadprirodzenými schopnosťami. Sú to dobre naučené triky, pri ktorých kúzelník musí dbať na rýchlosť, presnosť a profesionalitu. Hlavným cieľom kúzelníka je zabaviť divákov, očariť a ohúriť ich.

Najznámejším a najlepším moderným kúzelníkom na Slovensku je kúzelník Peter Šesták. Zaoberá sa trikmi s kartami, vznášanie a zmiznutie vecí ale aj zmiznutie svojej asistentky. Rôzne predstavenia pre dospelých ale aj pre deti. Peter Šesták používa rôzne svetelné efekty a dynamickú napínavú hudbu pre dôverihodnejší dojem. Rád zapája do svojich vystúpení aj divákov, pre väčšiu zábavu.

Autor: iloveroman

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.