Nočné videnie ešte nikdy nebolo také dostupné!

8 Február, 2016 | Autor: robco2801 | Pridané do Ostatné články

Aj Vy patríte medzi tých, ktorí si myslia že nočné videnie je pre bežného človeka príliš drahé a nedostupné ? V tom prípade Vás musím poopraviť. Nočné videnie už dávno nie je záležitosť pre armádu, políciu alebo len pre solventnú klientelu. Dnes sa z neho stal bežný dostupný prostriedok určený pre poľovníkov, turistov či bežných “smrteľníkov.”

Nočné videnie si dnes môžete zadovážiť aj Vy! Myslíte si, že ho nemáte kde využiť? Skúsim Vám teda spomenúť niekoľko prípadov, kedy Vám tento prístroj môže vynikajúco poslúžiť. Ak patríte medzi milovníkov prírody, špeciálne medzi poľovníkov určite ste sa už neraz vybrali na nočnú prechádzku, ktorej cieľom bolo pozorovať divé zvieratá priamo v prírode. V takomto prípade Vám nočné videnie môže nesmierne pomôcť a poskytnúť Vám neopakovateľné zábery a zážitky z pozorovania zvierat. Alebo ak potrebujete v noci strážiť nejaký objekt, takisto sa nočné videnie stane neoddeliteľnou súčasťou Vašej výstroje.

Chcete vedieť ako tieto prístroje fungujú?

Princíp je veľmi jednoduchý. Nočné videnie využíva infračervené (IR) žiarenie, ktoré je ľudským okom neviditeľné. V podstate zachytáva všetko dostupné žiarenie, zosilňuje ho a konvertuje na viditeľný obraz. Niektoré typy nočných videní využívajú len zbytkové svetlo hviezd a mesiaca a to im stačí na to, aby vytvorili viditeľný obraz pozorovaného okolia. Väčšina prístrojov má však v sebe integrovaný IR zdroj, ktorý vysiela IR lúče, ktoré sa odrážajú z povrchu pozorovaných predmetov a tak vzniká obraz, ktorý vidíte v okulári.

Teraz, keď už čo-to o nočnom videní viete, treba sa zamyslieť nad tým, ako si vybrať správne nočné videnie pre Vás.

K dispozícii sa Vám núka mnoho rôznych typov a prevedení. V ponuke dnes nájdete monokuláre i binokuláre, digitálne i analógové prístroje. Taktiež je obrovský rozdiel v kvalite jednotlivých 5 generácii nočných videní, ktoré sa skokovito zlepšovali. V konečnom dôsledku si musí každý nájsť také nočné videnie, aké čo najlepšie vyhovuje jeho potrebám a aj finančným možnostiam.

Tip: www.podnalov.sk

Pre lepší prehľad o jednotlivých typoch nočných videní Vám odporúčam pozrieť si ponuku internetového obchodu www.podnalov.sk kde nájdete skutočne širokú ponuku prístrojov s nočným videním.

 

Autor: robco2801

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.