Klimatizácia

27 December, 2018 | Autor: Plant_90 | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Je vám teplo? Alebo práveže v zime až veľmi chladno? Tieto problémy vie vyriešiť jednoducho klimatizácia. Klimatizácia môže slúžiť len na chladenie, ale takisto poznáme typy, ktoré dokážu obe funkcie.

Keď ste sa rozhodli pre kúpu klimatizácie, rozmýšlate ktorý typ by bol pre vás najvhodnejší? Vo všeobecnosti klimatizácia sa delí na dva systémy. Môže byť split systém alebo multisplit systém.

Split systém je typ klimatizačnej jednotky, ktorý pozostáva z vnútornej a vonkajšej jednotky. Každá vnútrorná jednotka je prepojená s vonkajšou jednotkou.  Je to typ najjednoduchšieho klimatizačného systému, často používaný len na schladenie/vykúrenie len jednej miestnosti. Vnútorná jednotka sa nachádza len v jednej miestnosti, čiže chladí/vykuruje najmä jednu miestnosť.

Multisplit systém je typ klimatizačnej jednotky, ktorí dokáže prevádzkovať až 5 vnútorných jednotiek pripojených k jednej vonkajšej. Tento systém predstavuje ideálne riešenie pre priestory, ktoré vyžadujú udržiavanie vnútorného prostredia vo viacerých miestnostiach na rôznych tepelných úrovniach pomocou samostatne prevádzkovaných a ovládaných klimatizačných jednotiek.

Tepelné čerpadlo zabezpečuje bezobslužný zdroj tepla, nespôsobuje žiadne lokálne emisie, inštalácia je jednoduchá a vyžaduje nízke investičné náklady.

Ponúkame vám tieto technológie značky Daikin. Prečo? Pretože program Home C°mfort Expert bol vytvorený firmou Daikin za účelom slúžiť koncovému užívateľovi rezidenčného trhu. S týmto programom Daikin garantuje, že vybraný partner, firma COLLERKLIMA, bol zvolený na základe prísneho výberového konania Home C°mfort Expertom a je odborníkom na Daikin produkty a technológie.

 

Autor: Plant_90

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 8. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.