Stroje, mašiny, ťažká technika

24 Január, 2014 | Autor: Plant_90 | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Niet nad pomoc techniky. Pokrok dnešnej doby nám umožňuje nenamáhať sa v takej veľkej miere fyzicky, ale nám umožňuje rozvíjať svoje duševné rozmery. Máme šancu viac premýšlať o procesoch a technikách ako viesť tento pokrok ďalej. Sme vystavení príležitostiam neustále. Vďaka práci strojov ako sú napríklad elektrocentrály sme schopní stavať infraštruktúru a priemyselné alebo obytné štrvte. V dnešnej dobe nám to je samozrejmé. No bežným sa to stalo len pár desiatok rokov dozadu.

Stroje rozlišujeme na ťažkú a malú techniku respektíve mechanizáciu. Ťažká mechanizácia predstavuje rýpadlá, nakladače, cestné dózery, vibračné valce, frézy a podobne. Ťažká mechanizácia nám výrazne uľahčuje a najmä urýchľuje prácu. Bezpečnosť pri práci s touto technikou je taktiež vyššia. Rýpadlá a nakladače sú azda najbežnejšími strojmi pri stavbe akékoľvek objektu. Práca so zemou je náročná a základy budov musia byť postavené staticky a pevne. Stroje to v dnešnej dobe dokážu urobiť presnejšie než ľudia.

Malá mechanizácia je taktiež pre prácu takmer v každom priemysle potrebná. Medzi malú mechanizáciu zaraďujeme najmä stroje bežnej spotreby. Sú to napríklad zváračky, stolné píly, miešačky na betón, zváračky a iné. Takmer každý majster ich doma aj sám vlastní. Túto techniku si vieme zabezpečiť aj sami, keďže nie je veľkých rozmerov, je fyzicky prenosná a nie je tak finančne náročná ako je to u ťažkej mechanizácii. Taktiež sem môžeme radiť aj ohrievače a iné menšie mašinky.

 

Autor: Plant_90

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 8. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.