Rustikálny nábytok dodá starodávny nádych

24 Marec, 2014 | Autor: RenataKukli | Pridané do Dom, stavba a zahrada

Milujete romantickú atmosféru vidieckej kuchyne vašej babičky? Chcete si kúsok pohody z chalupy preniesť do každodenného zhonu v dome či byte? Kúpte si originálne kúsky v rustikálnom štýle. Vybrať si môžete celé zostavy podľa miestností, alebo len určité kusy na oživenie.

Rustikálny nábytok je vyrábaný z masívneho dreva. Najčastejšie z dubu, smreku či borovice. Drevo z týchto stromov je veľmi odolné, preto rustikálny nábytok vyniká byteľnosťou, pevnosťou a dlhou životnosťou. Nábytok sa vyrába prevažne v prírodných farbách, ktoré podčiarknu jedinečnosť opracovaného dreva. Štruktúra dreva je vyzdvihovaná špeciálnymi prírodnými voskami alebo lakmi.

V rustikálnom štýle si môžete zariadiť jedáleň, spálňu, obývaciu izbu, pracovňu alebo predsieň. Príjemným osviežením vášho zariadeného interiéru môže byť rustikálna komoda, posteľ, nočný stolík, lavice, alebo len pár políc. Či už si zvolíte akúkoľvek variantu, vhodnými doplnkami k rustikálnemu nábytku sú vankúšiky, prútené košíky, ľudové maľby, koreničky, drevené alebo keramické nádoby.

Ak máte byt zariadený v modernom štýle, ale predsa len by ste chceli zakomponovať nejaký starobylo vyzerajúci kus nábytku, zariaďte si rustikálne kuchyňu, alebo doplňte existujúcí kuchyňu o rustikálny jedálenský stôl a stoličky. Táto kombinácia vyzerá originálne, sviežo a nenásilne prepája tieto dva štýly.

Medzi najčastejšie kupované kusy nábytku patrí bezpochyby rustikálna posteľ. Kvalitná, pevná posteľ tvorí stred spálne a vnesie do priestoru kus prírody. Dlhú životnosť rustikálnej postele ocenia ešte vaše vnúčatá. Ďalšou, často volenou variantou, je umiestniť do interiéru rustikálnú skriňu či komodu. Tieto kusy nábytku pôsobia vkusne a luxusne aj keď sú zakomponované samostatne.

Či už si zvolíte akúkoľvek variantu pre spríjemnenie vášho bývania, vždy záleží na vašom individuálnom vkuse. Fantázii sa medze nekladú.

 

Autor: RenataKukli

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.