Moderné inteligentné elektroinštalácie

17 Marec, 2014 | Autor: PBELEKTRIK | Pridané do Dom, stavba a zahrada, Obchod a služby

Elektroinštalácia, je to niečo čo si väčšina z nás ani len neuvedomuje, je to pre nás samozrejmosť, ale dokáže nás vždy zaskočiť a najmä vtedy keď prestane svietiť svetlo, alebo fungovať iný spotrebič. Vtedy si ju uvedomujeme.

Ľudia, ktorí sa rozhodli modernizovať, alebo stavať dom si uvedomujú potrebu kvalitnej a precíznej elektroinštalácie. Môže a nemusí to byť len taká akú ju pozná väčšina z nás, klasická inštalácia. Nové technológie prinášajú nové možnosti aj v  oblasti navrhovania a vyhotovenia elektroinštalácií. Ľudovo ich voláme inteligentné. Dokážeme ich ovládať priamo z miestnosti, alebo prostredníctvom svojich mobilných telefónov, tabletov, notebookov.

Inteligentná inštalácia nám dokáže počas zimy prichystať teplo v domove pri návrate zo služobnej cesty, alebo dovolenky. Jednoducho svojím mobilným telefónom si dokážeme túto požiadavku nastaviť ešte pred naším príchodom. Automaticky vie riadiť napríklad rolety, žalúzie, markízi aj počas našej neprítomnosti, a to na základe zmeny počasia, alebo narušenia objektu na základe signálu od zabezpečovacieho systému, v prípade, že do domu vnikol zlodej.

Moderná inštalácia dokáže sledovať či máte otvorené okno počas vašej prítomnosti či neprítomnosti a na základe aj tejto informácie riadiť najväčšiu výdavkovú položku v prevádzke domu ktorou je kúrenie.

Inteligentné systémy nám ponúkajú širokú škálu možností ovládania a snímania stavu koncových zariadení, jedným z nich je aj osvetlenie. Osvetlenie navodzuje a dotvára priamoúmerne atmosféru a náladu v miestnosti v ktorej sa nachádzame. Na základe nastavených programov nám spínacie a stmievacie systémy dokážu navodiť správne osvetlenie pre tú ktorú činnosť.

· Sledovanie TV

· Čítanie kníh

· Posedenie s priateľmi, oslava

· Tlmené intímne osvetlenie

Príklad riadenia osvetlenia je len zlomkom možností využitia funkcií dnešných moderných systémov ktoré sú na trhu. Dokážu toho samozrejme oveľa viac tu je len zlomok najbežnejších funkcií.

· Riadiť osvetlenie

· Spínať a ovládať spotrebiče

· Riadiť a spínať kúrenie

· Ovládať rolety, markízy, žalúzie

· Riadiť teplotu v bazéne alebo skleníku

· Vyhrievať zamrznutú príjazdovú cestu

· Temperovať strešné žľaby a zvody

· Riadiť spínať vzduchotechniku, rekuperáciu

· Atď

Všetko toto v prítomnosti doma , alebo prostredníctvom internetu SMS správ a mobilných aplikácií.

Viac sa dočítate na stránkach dodávateľa systému inteligentných inštalácií www.inels.sk

Peter Baránek, PBELEKTRIK,

www.pbelektrik.sk

Autor: PBELEKTRIK

Projektujeme a rozpočtujeme elektroinštalácie a inteligentné elektroinštalácie NN do 1000V vrátane prípojok a bleskozvodov v rôznych stupňoch vyhotovenia. Cena projektovej dokumentácie je vždy výsledkom dohody s investorom na základe náročnosti dokumentácie a požiadaviek samotného investora.

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.