Vyberáme školské tašky pre prváka

13 August, 2012 | Autor: omnis | Pridané do Vzdelávanie

Pred blížiacim sa začiatkom školského roka sa rodičia zamýšľajú aj nad tým, aké školské tašky (školské aktovky) vybrať svojmu budúcemu školáčikovi. Ponúkame zopár rád, čo si pri ich výbere všímať.

Pre menšie deti (prvákov, druhákov) je dobrá školská aktovka, nie batoh, či ruksak. Mala by byť na chrbte anatomicky tvarovaná , aby chránila detskú chrbticu a zároveň aby deti netlačili školské pomôcky. Takisto má mať dostatočne široké, vystužené popruhy, ktoré sa nekrčia a nevrývajú sa deťom do pliec. Odopínanie a zapínanie školskej tašky by malo ísť ľahko, dobré je ak si to dieťa pred kúpou školskej tašky vyskúša samo. Hmotnosť samotnej tašky by mala byť čo najnižšia, aby ju dieťa vládalo každý deň nosiť – učebnice, zošity a ďalšie pomôcky majú tiež svoju váhu. Dobré je, ak má oddelené priečinky na učebnice a osobitne na školské pomôcky, dieťa sa v nej lepšie orientuje. Na desiatu by mohlo byť tiež osobitné miesto, ak sa niečo vyleje, zabudne vybrať… Povrch by mal byť z umývateľného, nepremokavého materiálu, reflexné prvky a výrazné farby zvyšujú bezpečnosti.

Pekná a správne vybratá školská taška môže malému žiačikovi pomôcť ľahšie si zvykať na školu a školské povinnosti, ktoré sú s ňou spojené.

Autor: omnis

Online predaj príslušenstva - školské tašky, hama, káble, školské ruksaky, albumy, školské pomôcky, športové tašky, samsonite, stojany, držiaky, púzdra, obaly, tašky, rámčeky, foto, ďalekohľady, slúchadlá

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.