Vankúše ako zdroj komfortu pri zdravom spánku

24 Január, 2014 | Autor: emi.sk | Pridané do Zdravie

Je to veľmi upokojujúci pocit mať ten správny vankúš k odpočinku vždy pri sebe. Okrem toho poskytuje pohodlie, potrebnú podporu krku a chrbtice a predchádza mnohým bežným formám bolesti chrbta a krčnej chrbtice.

Vankúše a ich hlavné výhody

Z fyzického hľadiska, vankúše pozdvihujú hlavu, krk a ramená – udržujú ich v zákryte, nastáva k zníženiu tlaku a vyrovnávacích bodov v tele.
Z viac subjektívneho pohľadu, vankúše vytvárajú pocit pohodlia, ktorý nám napomáha pri vytvorení dobrého nočného spánku a pocit odpočinku.
Vankúše sú navrhované tak, aby stabilizovali chrbticu do prirodzenej polohy. Ľudský krk je ohnutý mierne dopredu, preto je dôležité udržanie tejto krivky. Keď je výška vankúša príliš vysoká, krk je ohýbaný abnormálne dopredu alebo do strany. Táto poloha môže spôsobiť  zúženie potrubia vzduchu, čo má za následok obmedzenie dýchania alebo chrápanie, ktoré bývajú prekážkou kvalitného spánku. Naopak, príliš nízka výška vankúša spôsobuje svalové napätie na zadnej strane krku a ramien.  Na základe telesných rozmerov a osobných preferencií , by mal vankúš udržiavať výšku 4 až 6 palcov.

Vankúše vytvárajú pohodlie

Veľká časť toho , čo robí vankúš dobrým  je osobná preferencia . Ak vo vás vankúše vytvárajú pocit pohodia,  je viac ako pravdepodobné , že sa uvoľníte a dosiahnete kvalitný odpočinok . Povrch vankúša  môže byť taktiež zdrojom útechy – niektorí ľudia preferujú obliečky na vankúš s hladkým povrchom ( napr. bavlna ) , niektorí preferujú teplo ( napr. flanel) , atď.

Dnešným hitom sú anatomické vankúše z pamäťovej peny, ktoré sa pod vplyvom reakcie na teplo a tlak ideálne modelujú podľa tvaru tela a zaisťujú plné podopieranie v krčnej oblasti.

 

Autor: emi.sk

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.