PERIEME.SK – nový internetový eshop zameraný pre všetkých čo radi perú a čistia

3 December, 2012 | Autor: zebra | Pridané do Obchod a služby

Obchodná spoločnosť Zebra Group s.r.o. uviedla v uplynulých dňoch do prevádzky internetový eshop zameraný na tieto produkty: čistiace prostriedky, pracie prášky, aviváž, prostriedky na odstránenie vodného kameň, čistiace a dezinfekčné prostriedky. V portfóliu produktov nájdu zákazníci takmer všetkých renovovaných výrobcov ktorí sú úspešne etablovaní na slovenskom a českom trhu. Z pracích práškov sú to najmä výrobky spoločností Henkel a Procter and gamble.  I keď z názvu internetového portálu http://www.perieme.sk  nie je hneď zrejmé že sa jedná o komplexný internetový obchod nielen so zameraním na pracie prášky, čistiace potreby, dezinfekčné prípravky podstatnú časť produktov tvoria i bežná drogéria, hygienické prípravky a v štádiu prípravy je i biela technika – práčky a sušičky.  Obchodná spoločnosť sa nezameriava len na koncových zákazníkov, ale predovšetkým sa venuje firemnej klientele v segmente priemyselnej chémie – čistiace prostriedky a prášky pre hotely a ubytovacie zariadenia, čistiace firmy, kúpele, nemocnice, domovy dôchodcov, priemyselné a podnikateľské podniky,…

Súčasťou poskytovaných služieb je zabezpečenie rozvozu zákazníkom podľa ich požiadaviek.

Internetová stránka perieme.sk svojim obsahom má  umožniť poskytovať informácie a rady všetkým ktorí perú a čistia. V rubrike Tipy a rady je možné nájsť napr. i takéto rady pre pranie:

Úspora energie:

 • Nastavením teploty na 30 °C namiesto 60 °C  môžeme ušetriť  viac ako  60 %  energie. Prádlo bude i tak  čisté a znížením spotreby energie pomôžeme ochrane  životného  prostredia.  Doporučujeme dodržiavať dávkovanie podľa návodu.
 • Pri praní je žiaduce dodržať hmotnosť pranej bielizne. Spotreba vody a energie je optimálna, ak je práčka plne naložená.
 • Špinavé prádlo by sa nemalo skladovať príliž dlho pred praním.
 • Vlhké a zašpinené /napr. i prepotené prádlo/ je vhodné ihneď  preprať
 • Doporučujeme zipsy prať uzatvorené.
 • Citlivý textil, farbené prádlo, rifle … je vhodné pred praním obrátiť.
 • Ideálna teplota u súčasných kvalitných a účinných pracích prostriedkov je už od 40°C do 60 °C, netreba však zabudnúť dôkladne sa oboznámiť s návodom na použitie.

Šetrné zaobchádzanie:

 • Spodná bielizeň z mikrovlákna perfektne sedí a je pohodlná. Aby jej tieto skvelé vlastnosti dlho vydržali, musí sa prať v práčke na 30 ° C. V žiadnom prípade nežmýkať a nevystavovať príliš vysokým teplotám, pretože by stratila svoju elastickosť. Ak chcete oživiť snehovú belosť svojej zašlej podprsenky, pridajte do pracieho kúpeľa jeden prášok do pečiva, ak periete prádlo ručne, postačí polovica prášku do pečiva. Jemnú spodnú bielizeň môžete občas vyprať tiež v kvalitnom prášku na záclony, pretože bielidlo, ktoré je v ňom obsiahnuté, vráti vašej bielizni sviežu belosť.
 • Odporúčame spodnú bielizeň vložiť pred praním do špeciálneho vrecka na jemnú bielizeň, aby ho bubon práčky nepoškodil.
 • Flalky na oblečení je vhodné odstrániť vždy pred praním. Na silné škvrny je možné použiť  kapku prostriedku jar.
 • Svetre, ktoré sú z drahej bavlny perte ručne v šampóne, nezrazia sa, sú pružné a krásne voňajú.
 • Pri zažltnutej bielizni do prania je možné pridať 125-250ml octu k praciemu prostriedku. Ocot bielizeň vybieli a zjemní.
 • Páperové paplóny a vankúše vetrajte v prievane, a nie na priamom slnku, pretože perie vtedy vysychá a tvorí sa prach.
 • Mastnú špinu na golieri košele odstránime tak, že pred praním potrieme špinavé miesto šampónom na vlasy a chvíľku vtierame.

Vodný kameň v práčke:

 • Je možné, že stačí, keď do každého prania nasypete priamo na bielizeň podľa miestnej tvrdosti vody, 1-2 vrchovaté polievkové lyžice sódy na pranie, ktorú kúpite za zlomok ceny propagovaného výrobku v každej lepšej drogérii.

Zaujímavou témou je i téma:Perieme podľa lunárneho kalendára v roku 2013. V tejto časti návštevníci webu sa dozvedia presné dátum a čas, kedy je vhodné prať. Informácie podľa lunárneho kalendára pre strihanie a ošetrovanie vlasov prinesieme na tejto stránke http://www.holenie.com .

 

Autor: zebra

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.