Pečiatky Bratislava najrýchlejšie u vás

27 September, 2012 | Autor: veco | Pridané do Obchod a služby

Práca s pečiatkami je doslova veda. Dnes existuje naozaj veľké množstvo rôznych druhov pečiatok. Vyrábajú sa z kvalitných materiálov a technológiou, ktorá nezaťažuje životné prostredie. My, na stránke peciatkybratislava.sk vám ponúkame len prvotriedne pečiatky vyrobené svetovými lídrami. Takýmito spoločnosti je Trodat, Deskmate, COLOP či Wagraf.
Spoločnosť Trodat vznikla už v roku 1912 a dnes má pobočky v Nemecku, Anglicku, Francúzsku, Poľsku, ale aj v Kanade, USA, Číne, Rusku, Južnej Afrike a taktiež v Belgicku, Nórsku a Luxembursku. Ročný obrat tejto nadnárodnej spoločnosti je 128,8 miliónov eur. Pri tejto spoločnosti však nesmieme zabudnúť na samofarbiace pečiatky. Trodat totiž ako prvá spoločnosť na svete priniesla na trh samonamáčaciu pečiatku. Bolo to v roku 1976 a v roku 2008 predala už 200 milióntu pečiatku.

Podobne úspešná je aj druhá spoločnosť, ktorej pečiatky vám na stránke Peciatky Bratislava ponúkame. Ide o spoločnosť Deskmate. Táto spoločnosť ponúka celú radu kancelárskych pečiatok. Každá zo spoločností vymýšľa nové druhy pečiatok, inovuje svoje staré rady a navrhuje moderný dizajn pečiatok. Deskmate má tiež svoj unikát, a tým je poschodová pečiatka. Je to vlastne jedno puzdro s tromi štočkami – pečiatkami. Každá pečiatka môže mať inú farbu atramentu. Takýto zlepšovák zjednoduší a urýchli pracovný proces.
Aj spoločnosť COLOP dodáva na trh nové a vylepšené peciatky. Ako prvý na svete vyrobili recyklovanú pečiatku. Vyrábaná je dokonca ekologickým spôsobom, za čo si spoločnosť COLOP vyslúžila certifikát ISO 14001 – environmentálny manažment. Bolo to v roku 2008 a odvtedy je väčšina pečiatok vo svete vyrábaná z recyklovaných materiálov.
Ďalšou spoločnosťou na výrobu pečiatok je poľská Wagraf. Táto spoločnosť má veľmi obľúbenú radu POLAN, z ktorej sa predalo už milióny pečiatok. Preto sa Wagraf rozhodla radu POLAN vylepšiť. Dnes sa pečiatky vyrábajú vo veľkostiach 1 až 4, ale aj 5 až 8. Majú protišmykové úchytky na bokoch pečiatky aj dolnej časti, takže sa nešmýkajú ani v ruke a ani na papieri. Wagraf sú jednoduché prvotriedne pečiatky za skvelú cenu.

Stránka Pečiatky Bratislava ponúka aj klasické drevené pečiatky. Tie môžete mať ako jednoriadkové, štvorcové, okrúhle i oválne.
Pokiaľ si na našej stránke peciatkybratislava.sk vyberiete druh, tvar pečiatky a zadáte nám text. Pečiatku vám vyrobíme doslova do niekoľkých minút. Predlohu peciatky totiž vyrezáva laser do špeciálne pečiatkovej gumy. Tá sa následne osadí do štočka a pečiatka je hotová. Takto vyrobenú pečiatku okamžite odosielame klientovi, takže ju v rukách môžete mať už na druhý deň. Ušetríte tak nielen náklady na cestu, ale aj čas a pečiatku si vyberiete v pohodlí vášho domova či kancelárie.
Veda, ktorá sa zaoberá vznikom, zhotovovaním a využívaním pečatí a už aj pečiatok sa nazýva sfragistika či sigilografia. Pečiatky sú staré ako ľudstvo samo, vznikli už počas prvej civilizácie. Kedysi sa používali na značenie zvierat či zvieracích koží, ale aj remeselných výrobkov. Potom sa pomocou pečatí a pečatného vosku uzatvárali listiny, overovala sa pomocou nich pravosť dokumentov či máp a preukazovali sa nimi poslovia pri plnení posolstiev. Dnes používame peciatky na rôzne zmluvy, povolenia, zákazy, nariadenia, vysvedčenia.

Autor: veco

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 8. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.