Chcete schudnúť?

25 August, 2012 | Autor: omnis | Pridané do Obchod a služby

Chcete schudnúť?

Vyskúšali ste množstvo diét a všetky bez úspechu? Minuli ste veľa peňazí za rôzne pilulky, alebo kúry na chudnutie a bez úspechu? Prečo ľudia z reklamy cvičia pár minút denne a vyzerajú užasne? Ja dodržiavam diétu, beriem drahé tabletky na chudnutie a aj cvičím a stále som ako basa. Prečo?

Nuž, ak to s chudnutim myslíte vážne, pretože sa hanbíte vyzliecť na kúpalisku, alebo sa už objavujú zdravotné komplikácie, je potrebné sa zamyslieť prečo. Ak ste na to neprišli pokúsim sa Vám vysvetliť ako môžete schudnúť bez toho, aby ste vyhodili množstvo peňazí bez efektu.

V prvom rade musíte byť presvedčený o tom, že to chcete. Na toto neexistuje univerzálny návod. Možno pomôže pozitívny príklad z Vášho okolia, možno výsledky preventívnej prehliadky a možno láska.

Ďalším dôležitým krokom je zmena stravovania. Nemusia to byť žiadne diéty, stačí ak bude Vaša strava vyvážená, bude obsahovať to čo Vaše telo potrebuje. Nesmieme zabudnúť na pitný režim. Ja sa snažím každé ráno pre raňajkami vypiť aspoň 1 – 1 ½ litra vody.

Pre samotné chudnutie je dôležitý pohyb, cvičenie. Keďže neviete ako dlho Vám to vydrží, je úplne zbytočné vyhadzovať peniaze za permanentku do fitka, alebo stroje na cvičenie. Treba využiť prírodu. Jediné čo Vám odporúčam je zakúpiť si je športtester. Netreba hneď investovať do drahých zariadení s množstvom funkcií, ktoré aj tak nevyužijete. Odporúčam športtester s hrudným pásom, lebo počas tréningu prikladať prst na snímač je nepraktické. Pri chudnutí pomocou športu je veľmi dôležité sledovanie tepovej frekvencie, lebo Vaša tepová frekvencia určuje či chudnete, alebo si zlepšujete kondíciu. Ak chcete chudnúť musíte si udržiavať tepovú frekvenciu, pri ktorej spaľujete tuky. Najprv si vypočítate maximálnu tepovú frekvenciu nasledovne: 220 mínus Váš vek, napr. Váš vek je 40 rokov, teda 220 – 40 = 180. Toto je Vaša max. tepová frekvencia. Pozor táto frekvencia môže byť pre netrénovaného človeka nebezpečná! Pre chudnutie je potrebná tepová frekvencia 70% Vaše max. tepovej frekvencie. Vypočítate ju jednoducho. 180 (Vaša max. tepová frekvencia) * 0,7 = 126 pulzov za minútu. Potrebné je ju udržiavať k tejto hodnote. Pomocou športtesteru s hrudným pásom je to veľmi jednoduché a pohodlné.

Pri mojom chudnutí som sa inšpiroval publikáciou pána Mira Veselého „Ako som schudol 35 kíl“.

Autor: omnis

Online predaj príslušenstva - školské tašky, hama, káble, školské ruksaky, albumy, školské pomôcky, športové tašky, samsonite, stojany, držiaky, púzdra, obaly, tašky, rámčeky, foto, ďalekohľady, slúchadlá

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.