Domáca zabíjačka a skvelé mäsové výrobky sú späť

12 Júl, 2012 | Autor: admin | Pridané do Obchod a služby

Domáca zabíjačka na dedine či príprava zabíjačkových pokrmov v panelákovom byte opäť naberá na atraktivite. Hoci sme si mohli myslieť, že tradičná sobotňajšia zabíjačka odchádza do histórie, opak je pravdou.

Kvalita kupovaných mäsových výrobkov v našich obchodných reťazcoch je často problematická. V nákupných centrách sme zahltený veľkým sortimentom mäsových výrobkov, o ktorých pôvode nemáme prehľad. Nevieme nič o chove, spracovaní a celkovej akosti vstupného mäsa; i nastáva otázka, či sú vôbec niektoré výrobky vyrobené z naozajstného mäsa. Z tohto hľadiska má domáci chov ošípaných a domáca zabíjačka jednoznačnú výhodu, pretože kvalitu mäsa máme celý čas pod kontrolou.

V časoch krízy sa menia náklady na produkciu mäsa, ceny rastú a začíname prichádzať na to, že domáci chov ošípaných sa začína čoraz viac vyplácať. Ľudia sa vracajú k overeným tradíciám. Príprava zabíjačkových produktov, u nás doma, môže vyjsť lacnejšie, ako kupovanie kvalitných a veľmi drahých výrobkov z obchodných reťazcov. A samozrejme nie je všetko len o cene, pretože ak chceme jesť chutné špeciality nemôžeme ich zháňať za akciové ceny v supermarketoch.

Dnes nie je problém si zabezpečiť cenovo dostupné technické vybavenie. Na trhu sú firmy, ktoré ponúkajú kompletný sortiment. Niektorí ľudia si ošípané priamo dochovajú, ale mnohí si iba kúpia mäso, od zaručených dodávateľov. Po získaní kvalitného mäsa môžeme podľa receptov začať pripravovať labužnícke špeciality. Domáce jaternice, krvavničky, oškvarky či kaša vyrobené pod našim dohľadom, sú pre nás zárukou kvality, pretože vieme čo budeme jesť.

Chceme jesť pravé mäsové výrobky zo zabíjačky z pravého mäsa. Pre nás, ktorí máme záujem o chutné a samozrejme cenovo dostupné  výrobky, je tradičná „sobotňajšia“ zabíjačka a následná príprava pochúťok jednoznačným riešením.

„Klasická domáca zabíjačka je malým obradom pre všetkých gurmánov.“

Autor: admin

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 5. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.