Vy ešte stále podnikáte ako živnostník? Neriskujte a podnikajte ako obchodná spoločnosť

2 Máj, 2012 | Autor: hola1 | Pridané do Obchod a služby

Obrátil sa na nás klient, ktorý už dlhšie podniká ako fyzická osoba. Obáva sa však rizík, ktoré so sebou prináša stále sa prehlbujúca celosvetová recesia a neistota na trhoch. Podnikanie klienta je zatiaľ úspešné, ale stihol už zaznamenať menší počet tržieb, čo ho začalo dosť znepokojovať.

Posúdili sme jeho právny stav  a potvrdili mu, že podnikanie na živnosť je najmä v tejto dobe veľmi nebezpečné a v prípade neúspechu môže prísť i o osobný majetok, ktorý s jeho podnikaním nesúvisí a v najhoršom prípade môže zadlžiť aj celú svoju rodinu.

Klientovi sme navrhli, že mu založíme novú spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.), ohodnotíme podnik jeho fyzickej osoby a prevedieme ho do vlastníctva s.r.o. Ide o pomerne jednoduchý a štandardný postup, ktorý však vyžaduje odborný prístup, aby nedošlo ku zbytočným a nechceným procesným chybám.

Náš klient tak oddelil svoj osobný majetok od podnikania, ochránil rodinu, dnes vlastní úspešnú spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorú môže ďalej rozvíjať bez väčších osobných rizík, ale môže ju taktiež kedykoľvek so ziskom predať. Vzhľadom ku prestížnejšej forme podnikania mu stúpli zisky a je taktiež vierohodnejším kandidátom pre možnosť pôžičky v bankovom sektore, čo je veľmi dôležitý aspekt v podnikaní.

Klient sa rozhodol pre služby nášho Office centra. Taktiež mal záujem nechať si spracovávať účtovníctvo u našej sesterskej spoločnosti Acerra s.r.o., aby mal vždy aktuálne informácie o stave svojho podnikania a súčasne si zvolil sídlo svojej spoločnosti na prestížnej adrese v centre Bratislavy, ktorú mu poskytla naša ďalšia sesterská spoločnosť Image Office s.r.o. Jeho firma tak sídli na reprezentatívnej adrese s akýmkoľvek servisom a zbavil sa i bremena spojeného s vedením účtovníctva a tým aj problémom s prípadnými kontrolami úradov. A len vďaka tomu má čas sa venovať skutočnému podnikaniu a jeho tržby opäť rastú.

Do budúcna nám klient spomenul, že by uvažoval a mal záujem rozšíriť svoje podnikanie aj do zahraničia, na čo sme reagovali nie inak ako pozitívne a vďaka dlhoročným odborným skúsenostiam a znalostiam našich manažérov a profesionálnemu prístupu nášho tímu mu zaručili stopercentnú podporu pri akýchkoľvek jeho potrebách čo jednoznačne vedie k úspechu a spokojnosti.

Administratívnu starostlivosť prenechajte nám – vy zarábajte!

Autor: hola1

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.