Unikátna tehla s integrovanou izoláciou nahradí dodatočné zateplenie

2 Máj, 2012 | Autor: Heluz SK | Pridané do Obchod a služby

Každý, kto plánuje stavať dom, vyberá stavebný materiál tak, aby pokiaľ možno ušetril náklady, a pritom postavil dom s najlepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami. Budúci majitelia sa často rozhodujú, či využiť dodatočný zateplovací systém alebo materiál, ktorý už nie je potrebné zateplovať. Túto dilemu rieši celkom nový, unikátny produkt – tehlové bloky HELUZ Family 50 2in1, ktoré v sebe spájajú tie najlepšie vlastnosti kvalitného murovacieho materiálu a tepelnej izolácie.

Nové brúsené tehlové bloky, ktoré ako horúcu novinku uviedla začiatkom júla na slovenský trh spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., sú výsledkom niekoľkoročného vývoja. Základom produktu je v Čechách aj na Slovensku obľúbená tehla HELUZ Family 50. Do jej dutín bola vložená tepelná izolácia v podobe expandovaného polystyrénu. Vznikol tak jedinečný murovací materiál, ktorý má najlepšie tepelnoizolačné parametre na trhu a je vhodný na výstavbu domov s takmer nulovou spotrebou energie.

Expandovaný polystyrén, ktorý je v dutinách tehál pevne fixovaný a aj pri vyrezávaní otvorov pre elektroinštalácie či pri úpravách veľkosti bloku zostáva vo vnútri tehál, ponúka výborné tepelnoizolačné vlast­nosti, ktoré dosahujú lepšie výsledky ako minerálna vlna. Tepelnoizolačné parametre pôvodného výrobku sa jeho pridaním zvýšili až o 40 %. Jednovrstvové murivo z tehál HELUZ Family 50 2in1 vďaka tomu s rezervou spĺňa požiadavky na obvodové konštrukcie nulových, pasívnych a nízkoenergetických domov bez dodatočného zateplenia.

Okrem tepelnoizolačných parametrov vyniká murivo aj svojou pevnosťou, masívnosťou a trvanlivosťou. Ďalšou výhodou tehlových blokov HELUZ FAMILY 50 2in1 je ich paropriepustnosť, ktorá zabraňuje hromadeniu skondenzovanej vodnej pary, čo môže byť problém napr. pri nesprávne vyhotovených kontaktných zateplovacích systémoch.

Zaujímavosťou je aj to, že tehlové bloky HELUZ Family 50 2in1 vznikli v rámci projektu, ktorý sa realizoval v spolupráci so Stavebnou fakultou ČVUT v Prahe v programe Výskum a vývoj novej generácie tehlových prvkov jednovrstvového muriva a ktorý z prostriedkov štátneho rozpočtu podporilo Ministerstvo priemyslu a obchodu ČR.

O spoločnosti

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. vznikla v roku 1992. Vlastní celkom osem výrobných prevádzok v troch lokalitách. Komín. V Dolnom Bukovsku, kde sídli aj centrála spoločnosti, je tehliarska výroba, výroba stropných konštrukcií, výroba roletových prekladov. Komín a výroba tehlových komínov patria taktiež do sortimentu spoločnosti. V Hevlíne pri Znojme sú dva výrobné závody na kompletný tehliarsky sortiment a v Libochoviciach neďaleko Prahy je tehelňa a paneláreň.

Spoločnosť je najväčším českým výrobcom tehliarskeho tovaru. Vyrába a dodáva komplexný tehlový systém na hrubú stavbu, ktorého súčasťou sú tepelnoizolačné tehlové bloky pre obvodové murivo, tehly pre nosné, priečkové a akustické murivo, keramické stropy a preklady, nosné preklady pre vonkajšie rolety a žalúzie, keramické stropné panely, tehlové komíny, tehlové obkladové pásiky a nepálené tehly.

Autor: Heluz SK

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.