Bez cestovného poistenia ani na krok

26 Máj, 2012 | Autor: PR zu | Pridané do Obchod a služby

Balenie vecí počas dovolenkovej horúčky zvyknú sprevádzať otázky, či ste nezabudli pribaliť opaľovací krém, plavky, krém po opaľovaní, pasy, valuty, slnečné okuliare. Nemali by ste však zabúdať ani na „pribalenie“ cestovného poistenia. Môžete si tak uľahčiť život v prípade vzniku mnohých nečakaných situácií.

Pri rozhodovaní o výbere cestovného poistenia sa prejavuje čaro jedinečnosti ľudskej osobnosti. Unikátne rozdelenie priorít a hodnotového rebríčka spôsobuje, že i bežná voľba výberu poistenia pred dovolenkou podlieha rozdielnym kritériám. Niektorých ľudí zaujíma cena poistného. Iní hľadia na výšku krycieho limitu – poistné plnenie sa prepláca iba do výšky poistného limitu. Niektorí nazerajú na cestovné poistenie prezieravejšie. Výber sa snažia podrobiť podmienke maximálneho pokrytia všakovakých možných poistných udalostí. Finanční sprostredkovatelia z OVB sa každoročne stretávajú so zmätenými klientmi, ktorí plánujú dovolenku, no výber poistenia  je pre nich veľkou záťažou.

Všeobecne platia pre výber cestovného poistenia nasledovné odporúčania. Pri bežnej pracovnej ceste sa odporúča poistenie právnej ochrany a batožiny. Za predpokladu, že sa vo vašej batožine nachádzajú aj drahšie cennosti, pripoistenie batožiny do adekvátneho krycieho limitu nie je márnivou požiadavkou. Ak bude váš pobyt spojený s rizikom úrazu, napríklad počas úžasnej lyžovačky v malebných Alpách, pripoistenie výjazdu horskej služby, športovej činnosti alebo vzniku úrazu je viac ako rozumným krokom. Starí rodičia mohli prežiť pestrý život, no to neznamená, že už nemôžu spoznávať nové krajiny po vašom boku. V prípade cestovania so staršími či hendikepovanými osobami pouvažujte nad pripoistením pre potrebu privolania opatrovníka.

Možností vystavania individuálneho cestovného poistenia je na dnešnom trhu finančných služieb neúrekom. Maximálna miera spokojnosti klienta môže byť dosiahnutá práve optimálnym nastavením jeho poistného krytia. Zájdite preto za vaším OVB sprostredkovateľom a pozhovárajte sa o možných variantoch. Ušetríte tak čas pri prácnom vyhľadávaní ponúk jednotlivých poisťovní, ktorý môžete využiť efektívnejšie pre svoju rodinu.

Autor: PR zu

PR-z1254u

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 9.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.