Rodina Cerutti ponúka unikátne blendy kávy

20 Apríl, 2012 | Autor: cafepoint | Pridané do Obchod a služby

Rodina Cerutti sa ku káve dostala cez podnikanie v reštauračnom a hotelovom biznise. Dnes vlastní 10 reštaurácii a zásobuje svojou kávou tisícky zákazníkov v baroch, kaviarňach a hoteloch po celej Európe.

Na začiatku 20. storočia vlastnili Ceruttiovci rodinnú reštauráciu pri jazere Lago Maggiore. Najmladší syn Enrico však sníval o väčšej kariére v hoteliérstve. Cez otcovho známeho, ktorý pracoval v päť hviezdičkovom hoteli sa mladý Enrico dostal na stáž. Po oťukaní sa na domácej talianskej pôde sa nádejný hoteliér vybral neďaleké Švajčiarsko ako ďalšiu destináciu v kariére. Mal šťastie, ale asi aj talent, pretože si vyskúšal prácu na dôležitých miestach v reštauračnom a hotelom biznise. Pracoval v St.Moritzi, Arose, Lugane, ale aj v New Yorku.

Smer káva

V 50. rokoch sa Enrico oženil a chcel sa usadiť. Rozhodol sa, že už nebude pracovať pre niekoho, ale iba pre seba. Otvoril si preto vlastnú reštauráciu s názvom Bar Il Principe v meste Saronno neďaleko Milána. Reštaurácii sa darilo, ale úspešnému podnikateľovi to nestačilo.  Na začiatku 60. rokov Enrico  rozpoznal, že trend pitia espressa sa pomaly rozširuje po celom Taliansku a rozhodol sa, že kvalitná káva nesmie chýbať ani v žiadnej dobrej reštaurácii. Nainštaloval preto vo svojom podniku kávovary a čoskoro začal predávať aj vlastnú kávu pod značkou Cerutti il Caffe.

Nástup mladej sily

Pri obchodovaní s kávou si Enrico našiel nové biznis kontakty aj nové príležitosti. Na základe nich si otvoril nový bar vo švajčiarskom Ticine. Postupne začal predávať kávu nielen v Taliansku, ale aj vo Švajčiarsku. Na začiatku 80. rokov začal otcovi pomáhať s biznisom aj jeho syn Massimo. Reštauračný biznis poznal dokonale zvnútra, keďže bol kuchárom v luxusných švajčiarskych hoteloch v Lausanne, Zürichu a Berne. Svoje ekonomické znalosti si doplnil na štúdiách biznisu vo Veľkej Británii. V roku 1985 prevzal riadenie podniku úplne do svojich rúk.

Pražiareň a sladké doplnky

Ceruttiovci majú dnes samozrejme aj vlastnú pražiareň kávy, kde vznikajú ich unikátne blendy podľa talianskej tradície.  Kávu dovážajú priamo z brazílskych a iných plantáži. Pražia ju pomaly, aby si zachovala arómu, telo a bohatú chuť, a bola bez zbytočnej kyslosti a horkosti. Firma okrem kávy ponúka zákazníkom aj rôzne druhy sladkostí a keksíkov ku káve ako amaretti,  cantuccini (mandľové keksy) z Florencie či torroncini zo Sicílie. Samozrejme ku kávovému sortimentu patria aj kapsule, šálky či kávovary. Značka Cerutti má aj svoju franšízovú sieť. Kaviarne pod touto značkou pôsobia okrem Talianska aj vo viacerých európskych krajinách ako je Nemecko, Veľká Británia a zastúpenie je aj na Slovensku.

 

Autor: cafepoint

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.