V Praze 1 bude problém vyhodit odpadky!

17 Júl, 2013 | Autor: Dorka1 | Pridané do Ostatné články

Bydlíte v Praze 1 a zjistili jste novou zprávu o úklidu ulic? Nic pěkného to jistě není. Bohužel všude je znatelný nedostatek financí a dochází k šetření i v této sféře. Najít odpadkový koš v centru Prahy bude za chvíli velký problém. I když policie hojně pokutuje za vyhazování odpadků mimo odpadkové koše, technická správa bude muset ušetřit náklady a tak se rozhodlo o odstranění některých odpadkových košů z ulic.
Navíc nás čeká změna i v úklidu ulic. Náklady na provoz čistících vozů, na pracovníky technické správy starající se o čistotu jsou nemalé a tak dochází k nejhoršímu řešení. Lidé, kteří již o novém nařízení vědí, se bouří, ale bohužel se nejspíše nic k dobrému nezmění. Odpadkové koše se budou vyvážet méně často a i běžný úklid ulic bude omezen. Firmám sídlících v blízkosti Václavského náměstí i v jiných částech Prahy 1, kterých se toto nařízení dotkne, nezbyde nic jiného než na úklid prostranství okolo budov firmy najmout soukromé úklidové firmy, které zajistí čistotu.
Radnice Prahy 1 vydává na úklidové práce veškeré finanční prostředky které má. Nyní již částku nelze navýšit a jednání s magistrátem vycházejí na prázdno. V dalším období roku si tedy musíme zvyknout na omezené služby a snažit se o nápravu sami. Firmy i lidé žijící v Praze si musí najít jiné řešení na udržení pořádku ve svém okolí. Pokud se situace bude ještě zhoršovat, mohlo by dojít i na nucené uklízení vlastními silami. Stejně jako je již běžnou praxí využívání inzerce a služeb pro úklid domácnosti stane se stejnou placenou službou i pro úklid ulic. Soukromé firmy využívají společnosti pro správu i údržbu budov firmy, mnoho z nich v nabídce komplexních služeb využívá i úklidové služby. Aby byl zajištěn komfort v okolí firem, byť na veřejném pozemku nejspíše se rozšíří okruh úklidu i na veřejné prostranství.

Autor: Dorka1

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 5. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.