Ostrov lásky Ibiza

16 Jún, 2013 | Autor: UW | Pridané do Cestovanie a ubytovanie, Zábava

Španělský ostrov Ibiza hledejte na mapě v západní části Středozemního moře. Patří do skupiny ostrovů s názvem Baleárské ostrovy. Baleáry leží necelých 100 km od pevninského Španělska a vedle Ibizy k nim patří ještě Mallorca, Menorca a Formentera.

Ibiza je rozlohou třetí největší z Baleárských ostrovů a druhý v pořadí co do oblíbenosti a návštěvnosti turistů. Na Ibizu se snadno dopravíte letecky nebo lodí. Místní letiště má sice pouze jeden terminál, pro turisty je však nepostradatelný. Svou dovolenou můžete strávit buď v některém z hotelů nebo apartmánů bez stravy, je jen na vás, kterou variantu preferujete.

První, co nejen vás jistě napadne při vyslovení slova Ibiza, jsou taneční kluby a diskotéky, kde hrají ti nejlepší DJ z celého světa. Ostrov jako takový má ale v nabídce mnohem více než jen hudbu od rána do večera.

Odpočinout si můžete v romantických zálivech s malými plážemi, kde vás nebude nikdo rušit a vy si tak vychutnáte naprostý klid a krásu nekonečné mořské hladiny. K objevování těchto zátok je však dobré si zapůjčit auto nebo skútr, jen tak máte možnost jich poznat co nejvíce.

Hlavní město Ibizy Eivissa se pyšní dobře dochovanou historickou částí. Velká pevnost, tyčící se vysoko nad mořem, a barevné domky vám utkví v paměti na dlouhou dobu.

Velmi oblíbeným střediskem je Cala Tarida, které nabízí velkou pláž, nad níž se terasovitě kupí apartmány a hotely. Výstavba zde navíc stále pokračuje, takže nouzi o ubytování rozhodně mít nebudete. Velké plus tohoto střediska je jeho poloha, protože díky své pozici na východní straně ostrova nejsou pláže znečištěny mořskou zelení. Voda je zde krásně průzračná, vhodná k potápění a zkoumání podmořského života.

Tak co? Zlákali jsme vás k cestě na Ibizu? Pokud je vaše odpověď kladná, pak se určitě nezapomeňte podívat na nabídku last minute zájezdů, u kterých můžete navíc při cestě na Baleárské ostrovy ušetřit. Váš zasloužený čas odpočinku tak ještě dostane punc dobré koupě.

Autor: UW

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 3. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.