Dovolená na Krétě v Řecku

26 Máj, 2013 | Autor: UW | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Ostrov Kréta je během dovolených největším a nejnavštěvovanějším z řeckých ostrovů. Je to ostrov s bohatou minulostí, opředenou mnoha historkami. Jeho pláže, pokryté bílým pískem, a malé zátoky dělají z Kréty lákavé místo pro turisty, kteří mají rádi šnorchlování a nebo plavání jen tak. Jediné, čeho si zde moc neužijete, je klid, protože je ostrov zasažen masovým turismem.

Na ostrově naleznete, kromě nádherných pláží, také úžasná místa dokazující historické kořeny Kréty. V hlavním městě Héraklionu jsou ukryty poklady z doby mínojské kultury v archeologickém muzeu. V přístavu můžete obdivovat pevnost Koúles, jejíž vnější zdi zdobí kamenné reliéfy lvů a turisticky zajímavým místem je také náměstí Platia Venizelou s kašnou Morosini ze 17. století.

Druhým největším krétským městem je Chania. Město je protkáno zbytky benátské minulosti a také stojí za návštěvu zdejší plavební muzeum. Rovněž zde nalezneme nejkrásnější tržnici na Krétě jménem Dimokiti Agora. Status nejdelší v Evropě nese soutěska Samaria, která leží ve stejnojmenném národním parku v Bílém pohoří.

Konkurovat krásou může městu Chania ještě další krétské město a tím je Rethymnon. Mezi zajímavé památky Rethymnonu patří pevnost Fortézza ze 16 století, Rimondiho kašna a kostel Tésseros Martíron, kde jsou ukryty relikvie tří mučedníků.

Takto bychom mohli ještě dlouho pokračovat ve významných místech ostrova Kréta. Doporučujeme vám podívat se na nabídku dovolené na Krétě a určitě si vyberete místo, které bude splňovat vaše požadavky. Kréta stojí opravdu za to.

Autor: UW

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 3. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.