Lingiblák a jeho jazykové audio pexeso

27 Máj, 2013 | Autor: bashena16 | Pridané do Ostatné články

Predstavte si, že ste na dovolenke. Ležíte na pláži v Egypte alebo brázdite Vysoké Tatry na biku. Bežný človek sa vyberie na dovolenku, aby si oddýchol. Priznajme si ale, s našimi urehotanými deťmi, ktoré sú v neustálom pohybe, na ten relax akosi neostáva čas. Deti majú radi hry a zábavu, rodičia uvítajú občas aj nejakú tú pohodu. Ostaňme ešte chvíľu v tom Egypte. Druhý deň pribehne za vami Vaša drahá ratolesť ruka v ruke s Bishim, novým egyptským kamarátom. Posťažuje sa, že Bishimu nerozumie. Prekonať jazykové bariéry a zároveň sa zabaviť by bolo skvelé. A teraz na chvíľu späť na Slovensko.

Predtým ako vycestujete si nezabudnite pribaliť jazykové audio pexeso! Zahrajte sa ho aj doma, u babičky, v reštaurácii. Ukážte svojím najmenším, že aj učenie je zábava. Každého rodiča poteší, keď jeho dieťa rozozná blueberry od strawberry. Keď nebude chcieť „eat some foot“, ale „eat some food“. Aj vy budete spokojnejší, keď sa na ďalšej dovolenke zahrá s Bishim, ktorému predtým nič nerozumelo „audio memory game“.

Najsmiešnejšia zelená postavička Lingibli sa ukrýva v pexese, ktoré nájdete v obľúbenom kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave. Pravidlá audio pexesa sú rovnaké ako pri každom inom pexese. Kto pozbiera najviac párov, vyhrá. S tým rozdielom, že každým jedným získaným párom sa Vaše dieťa naučí nové cudzie slovíčko. Predtým, ako zahájite prvé kolo rodinného pexesa, nezabudnite si stiahnuť aplikáciu Lingibli pre Váš smartphone. Tú získate v PlayStore či PlayStore, alebo jednoducho  oskenovaním QR kódu na inštrukciách pexesa. A môžete začať hrať. Fígeľ je v tom, že keď sa vyberú dve kartičky, otočia a oskenujú, mobil Vám ukáže obrázky slov  a zároveň ich cudzojazyčnú výslovnosť. Deti takéto netradičné pexesá milujú. Vždy majú radi niečo nové, nápadité. Radi experimentujú a súťažia a ani nevnímajú, že sa pritom vlastne učia speakovať či sprechovať.

Dnes väčšina detí používa mobil len na hranie strielačiek, či surfovanie po sociálnych sieťach. Ukážte im, že sa dá využívať aj omnoho efektívnejšie. Bežné dieťa si ľahšie zapamätá nový výraz, keď sa zabáva, keď ho počuje a vidí na obrázku.

Pre viac informácií navštívte našu stránku www.lingibli.sk, staňte sa našim fanúšikom na Facebooku alebo nás neváhajte kontaktovať na office@lingibli.com.

 

Autor: bashena16

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.