Dovolenka na Kube

7 Máj, 2013 | Autor: desirea | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Dovolenka na Kube má v sebe niečo špeciálne, čo Kubu stavia mimo všetkých iných dovoleniek. Kuba, najväčší karibský ostrov ponúka všetky spojitosti s dovolenkou v tejto časti sveta – slnko, more, piesok, uvoľnená atmosféra s pár podstatnými rozdielmi.  Je to práve pre pozoruhodnú históriu Kuby, jej rokmi sebestačnosti a unikátnou Afro-latinskou kultúrou, čo Kubu robí destináciou, ktorú nenájdete nikde inde na svete.
Dovolenka na Kube Vám ponúka úplne iný pohľad na svet. Napríklad sa budete pýtať ako môžu tie autá z 50-tych rokov stále jazdiť ? Ako je to možné, že stále prázdny obchod v ktorom ste boli v utorok je dnes úplne plný ? Život na Kube má svoje rôzne odtiene, ktoré budete pravdepodobne vnímať ako nič podobné, čo ste kdekoľvek predtým zažili a videli. Túto svojskú atmosféru však stačí absorbovať uvoľneným a tak typickým spôsobom – v ruke s fantastickou cigarou, pohárikom rumu alebo skvelým koktejlom v ruke.
Taktiež  budete očarení skvostnými koloniálnymi budovami a romanticky vyblednutou veľkorysosťou hlavného mesta – Havany.

Dovolenky na Kube vám môžu umožnia nazrieť a vidieť to najlepšie zo Španielskej koloniálnej architektúry na americkom kontinente. Mnoho z týchto budov sú dodnes v pôvodnom stave. Je úžasné túlať sa po ulici Calle Obispo a obdivovať staromódne obchodíky a malé retro kaviarničky. Ulica vedie na námestie Armas so svojimi ohromujúcimi historickými budovami. Nezabudnite navštíviť Castillo de la Punta a Castillo de la Real Fuerza, ktoré sú najstaršími kubánskymi stavbami.
Po tom všetkom tomto kultúrnom exkurze, pravdepodobne budete potrebovať oddych, a kde inde než na ostrove s preslávenou plážovou destináciou – Varadero, známou pre svoj nedotknutý biely piesok a krištáľovo čistou vodou. Prípadne môžete vyraziť relaxovať na prekrásny a nedotknutý ostrov Cayo Santa Maria alebo šnorchľovať pri nezabudnuteľných koráloch pri pobreží Guardalavaca. Ak hľadáte dovolenku all inclusive, Kuba je tým správnym miestom. Narastajúci počet rezortov na Kube ponúka all inclusive balíčky – a tie sú v rámci Karibiku špecifickým úkazom. Z dôvodu, že Kuba je do veľkej miery sebestačná, môžete ochutnať skutočne lokálne jedlá a nápoje, skôr ako medzinárodné, na ktoré sme tak zvyknutí.
Na Kube sa ani nedá uniknúť salsa šialenstvu, ktoré môžete prežiť práve tu na maximum. Príďte a ochutnajte všetko, ponorte do sveta ducha Kuby – pitím rumu, fajčením cigár, tancom salsa a životom v znamení  “la vida dulce”!

Autor: desirea

Cestovná kancelária

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.