Detské postieľky

26 Máj, 2013 | Autor: matrachello | Pridané do Ostatné články

Detské postieľky

Spánok tvorí dôležitú súčasť ľudského života, prispieva k celkovému zdraviu človeka, omladzuje telo, myseľ i dušu. V prípade malých detí je jeho úloha veľmi významná, je dôležitý pre ich rast, vývoj a regeneráciu síl. Na to, aby bol spánok našich ratolestí plnohodnotný, je potrebné už od útleho veku dieťaťa vytvoriť vhodné podmienky na spanie, za základ považujeme výber kvalitnej postele.

Je známe, že novorodenci prespia 16 až 20 hodín v priebehu jedného dňa. Postupne sa tento časový úsek zmenšuje, ročné dieťa spí v priemere 10 až 12 hodín denne. Na to, aby bol spánok kvalitný a dieťa vstávalo oddýchnuté a spokojné, je potrebné mu vytvoriť optimálne podmienky, medzi ktoré okrem tichého prostredia, či obľúbenej hračky azda najdôležitejšiu rolu zohráva výber vhodnej postele.

Na trhu dnes nájdeme množstvo moderných detských postieľok, poskytujúcich maximálne pohodlie a bezpečie. Tie sa predávajú vo vyhotovení buď so spúšťacím bokom alebo bez neho. Komfortný spánok je zaručený aj vďaka polohovateľnej výške roštu v troch stupňoch. Okrem tejto najdôležitejšej funkcie sú postieľky aj veľmi praktické, mnohé obsahujú priestrannú zásuvku na odkladanie vecí. Vďaka možnosti montáže koliesok sa zas postieľky stávajú mobilnými a nie je problém s ich ľahkým premiestňovaním, ich samozrejmosťou sú zábradlia s oválnymi tyčkami zaručujúce bezpečnosť detí.

Postieľky sú vyrobené z borovicového dreva v príjemnom prevedení, mnohé s motívmi veselých zvieratiek. Pre dokonalý pôžitok zo spania je  pri jednotlivých postieľkach možnosť montáže hojdacích líšt.

Zdravie a spokojnosť detí je prioritou každého rodiča. Ovplyvňuje ich viacero faktorov, medzi inými aj kvalitná a bezpečná posteľ, a preto s jej kúpou netreba otáľať už v útlom veku dieťaťa.

 

 

Autor: matrachello

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.