Za poznáním a dobrodružstvím do Alžírska

4 Apríl, 2013 | Autor: UW | Pridané do Cestovanie a ubytovanie, Zábava

Alžírsko je druhý největší stát Afriky, který byl do 60.let minulého století pod nadvládou Francie. Zemi najdeme v západní části kontinentu, břehy na severu omývá Středozemní moře. Území o rozloze téměř 2,4 miliónů kilometrů čtverečních je tvořeno z velké částí pouští.

Sahara zabírá více než 4/5 státu. Od východu k západu se táhne pohoří Atlas. Stát se dělí do 48 provincií. Hlavním městem je Alžír, ležící na severu země. Převážná většina obyvatel žije ve městech, na pouštích se setkáte pouze s beduíny.

Při poznávacím zájezdu do této země jistě zavítáte do hlavního města Alžíru. Leží na březích Středozemního moře a je také významným přístavem. V současnosti zde žije kolem 2 milionů obyvatel. Město se dělí na starou a novou část. Obdivovat zde můžete mnoho památek, jmenujme třeba katedrálu, divadla, univerzitu nebo mešity. Také zavítejte do místní botanické zahrady, kde můžete obdivovat mnoho druhů exotických rostlin a stromů.

V Alžírsku lze obdivovat historické památky, kterých tu najdete bezpočet. Za západě leží město Tlemcen, pocházející z doby kolem 13 st. Kochat se tu můžete nad úžasnými architektonickými památkami, především mešity Grande Mosquée, Sidi Bel Hasan Mosquée a Sidi Bou Mediéne Mosquée.

Pro milovníky dobrodružství se nabízí výlet do pouště Sahary, na cestu lze využít velbloudy, čtyřkolky nebo džípy. Je jen na Vás, jaký dopravní prostředek zvolíte. Navštívíte oázy, kde do dnešního dne žije mnoho beduínů a poznáte na vlastní oči život místních obyvatel.

Nemusíte se bát tuto zemi navštívit, doprovázet Vás na vašich poznávacích cestách po Alžírsku budou zkušení průvodci a vy si tak můžete vychutnat místní atmosféru, kde na Vás historie dýchne na každém kroku.

Autor: UW

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 3. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.