Rím – krásne a večné mesto

16 Marec, 2013 | Autor: desirea | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Rím je hlavným a najväčším mestom Talianska, a patrí medzi najväčšie z európske hlavné mestá.  Samostatnou monarchiou sa stal v roku 1929. Taliansko ako aj Rím patria k najnavštevovanejším destináciám slovenských cestovateľov. Vyhľadávané sú aj poznávacie zájazdy aj klasická dovolenka v Taliansku. Mesto je staré vyše 2800 rokov. Nazýva sa aj „večným mestom“.

„Všetky cesty vedú do Ríma“, tvrdí  príslovie ako doklad dôležitosti mesta. Keď počujeme slovo Rím určite vidíme pred sebou krásne Rímske fontány a historické pamiatky.  V Ríme sa nachádza viac ako 1000 fontán.
Rím je známy aj ako „mesto zvukov“, po celom meste je počuť množstvo zdrojov zvuku, začínajúc zvonením zvonov až k pouličným orchestrom.

Symbolom Ríma je vlčica s dvojčatami Romulom a Rémom. Veľkým turistickým lákadlom je Koloseum, ktoré bolo dostavané okolo roku 80 n.l, a bolo využívané na zápasy gladiátorov. Kto má rád divadlá mal by navštíviť Parco della Musica. Je to koncertná sála, kde sa v lete konajú koncerty pod otvoreným nebom. Najzachovalejšou pamiatkou v Ríme je Pantheon, ktorý bol postavený v rokoch 119 až 128. Chrám slúžil ako kresťanský kostol. Dnes je to len miesto odpočinku významných osobností . Jedným z najnavštevovanejších hrobov je ten, ktorý patrí veľkému renesančnému umelcovi Raffaelovi.

V strede Ríma sa nachádza najmenší štát sveta, Vatikán, ktorý je sídlom rímskokatolíckej cirkvi a Pápeža. Vo Vatikáne môžeme obdivovať aj ďalšie historické a umelecké pamiatky ako napr.: Bazilika sv. Petra, Námestie sv. Petra, Sixtínska kaplnka, Vatikánske múzeá a Guvernérsky palác. Pre turistov sú poznávacie zájazdy do Talianska už roky obľúbené a vyhľadávané.

Autor: desirea

Cestovná kancelária

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.