Dovolenka v Chorvátsku v letovisku Omiš

28 November, 2012 | Autor: adriasun | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Omiš – Omišská Riviéra sa nachádza medzi Splitom a Makarskou riviérou. Nie je sice taký moderný ako Baška Voda či Makarská, ale je vyhľadávaný pre piesočno–štrkové pláže, vhodné aj pre rodiny s malými deťmi, čo je v skalnatom Chorvátsku nezvyčajné. Priamo nad mestom sa pýši pohorie Biokovo, ktoré je preťaté riekou Cetuna, ktorá sa vlieva do Jadranského mora práve v Omiši. Cetina ponúka aj adrenalínové splavovanie, rafting alebo oddychovú plavbu loďou.

Mesto žije cez deň aj v noci, ľudia sa prechádzajú po krásnych úzkych kamenných uličkách s množstvom reštaurácií, kaviarničiek, všade je  nespočetné množstvo obchodíkov so suvenírmi či dokonca zábavný park s kolotočmi. K tejto pulzujúcej atmosfére si pridajte teplé subtropické podnebie, prijateľné ceny, pohostinných obyvateľov a vyjde vám dovolenka pre  ako stvorená len pre Vás. Pláž v Omiši je široká, piesková a ponúka dovolenkárom množstvo vodných atrakcií a plážových športov. Dovolenka Omiš…

Navštíviť odporúčame aj neďalekú reštauráciu smerom dovnútra pohoria Biokovo – Radmanove Mlinice. Reštaurácia je vychýrená široko-ďaleko a nachádza sa v tesnej blízkosti rieky Cetina. Centrálnym bodom reštaurácie pod holým nebom je obrovský strom, ktorý vytvára neopísateľnú atmosféru. K tomu vôňa ponúkaných špecialít (akou sú aj mnou ochutnané grilované žabacie stehienka) s čerstvo upečeným domácim chlebom – to všetko dotvára gastronomicko-estetický zážitok pre každého návštevníka.

Oproti Omišu sa nachádza ostrov Brač, na ktorý denne premávajú výletné lode na bračskú atrakciu – pohyblivú pláž BOL. Ide o štrkovo-kamienkový podlhovastý výbežok do mora, ktorý mení svoj tvar podľa smeru vetra a mora. Je to vyhľadávaná turistická atrakcia s prekrásnym blankytným morom a píniovou promenádou. Odporúčame ubytovanie Omiš - Mimice Hotel Croatia Sydney!!!

 

 

 

Autor: adriasun

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 18. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.