Ako správne nakupovať last minute dovolenku?

1 Október, 2012 | Autor: nawar | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Nadobudli ste ten pocit, že pri návšteve internetových obchodov s dovolenkami sú všetky rovnaké? Nevedeli ste si vybrať ten správny. Last minute dovolenky sú v poslednom období nepostrádateľnou súčasťou každej dovolenkovej sezóny. Svoju popularitu si získali hlavne kvôli výraznému ušetreniu finančných nákladov a v mnohých prípadoch je to z dôvodu kúpy v čase keď už vieme, že dovolenku si môžeme dovoliť pretože máme voľno a v práci nám ju schválili.

Ako spoznať pri výbere last alebo ultra last minute dovolenky, že si vyberáme pobyt v tom správnom online e-shope.   Tu je niekoľko rád a tipov, ako spoznať dobrý  e-shop:

  • široký výber dovoleniek – je základný predpoklad dobrého  e-shopu s dovolenkami. Neuspokojujte sa s chudobnou ponukou, ktorá Vám nedovolí vybrať si dovolenku podľa Vašich želaní.
  • inteligentný vyhľadávací formulár – parameter, ktorý by mal byť jeden z najdôležitejších a to hlavne pri výbere last minute dovolenky. Vyberáme podľa našich požiadaviek a tak je veľmi dôležité zoradiť ponuku podľa nejakého systému. Určite Vám dobre padne, ak dovolenku môžete vyfiltrovať podľa kategórie hotela, keď požadujete ubytovanie len v 5* hotely.   Pozrite si či formulár obsahuje: lokalitu, destináciu, kategóriu hotela, dátum odchodu a príchodu, odlet z letiska, spôsob stravovania, typ izby, turoperátor alebo cestovná kancelária a mnoho ďalších.
  • vždy aktuálne ceny a ponuky – overte si či cestovná agentúra na svojich stránkach umožňuje overiť si dostupnosť termínu zájazdu a pobytu. Určite nie je pohodlné, ak pri výbere last minute dovolenky musíte telefonovať – či je  pobyt ešte voľný a aká je jeho aktuálna cena.
  • čo si môžem zakúpiť – čím väčšia ponuka služieb, tým lepšie. Cestovné agentúry poskytujú viac než len dovolenky a zájazdy. V nejednom prípade na ich stránkach nájdete predaj dovoleniek poznávacích, plavby loďou, dovolenky pri mori, letenky, len samostatné ubytovanie v hoteloch.
  • bezpečnosť nákupu – obchodné podmienky, reklamačný poriadok, ochrana osobných údajov by mali byť elementárnym základom pre každý online shop. Ak ste tieto podmienky a pravidlá nenašli, okamžite prejdite na iný obchod.
  • konečné ceny – nie je to záruka dobrého obchodu. Veľa online shopov ponúka ceny bez poplatkov, čo im do istej miery zapríčiňuje rezervačný  systém, na ktorom je obchod postavený. Ale určite je to devíza pre návštevníka webu, keď si môže bez poznačenia (bez pera a poznámkového bloku) porovnať viaceré dovolenky z toho istého hotela alebo destinácie. Pri nie konečnej cene by sme museli kalkuláciu prevádzať pri vždy novom výbere.

Sú tu spomenuté základné body, ktoré by mal mať správny internetový obchod s dovolenkami. Dúfame, že sme Vám pomohli a že tieto informácie budú užitočné. Dovolenka to nie je nakupovanie spotrebného materiálu, ale predovšetkým kupujete svoj oddych a relax. A preto by sme mali dávať pozor pri výbere predajcu.

Autor: nawar

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.