Elektronicke cigarety – aj bez nikotínu s príchuťou

29 Júl, 2012 | Autor: prclanky09 | Pridané do Ostatné články

Polemizovať o otázke, že elektronické cigarety sú zdravšie, je zbytočné. Odpoveď je jednoznačná, elektronické cigarety sú pre organizmus fajčiara v porovnaní s klasickými zdravšie. Tu sú dôkazy.

Pasívne, teda negatívne fajčenie pre Vaše okolie je už s elektronickou cigaretou „pasé“. Pýtate sa prečo? Elektronická cigareta nehorí. Vaše okolie nepocíti ani zápach, s ktorým ste si veľakrát spájali oblečenie, záclony alebo aj zažltnuté ruky.

Klasická cigareta škodí nielen Vám, ale aj vášmu okoliu. O to sa už báť nemusíte, pretože pri fajčení elektronickej cigarety je dym tvorený propylénglykolom, ktorý sa rýchlo rozptyľuje. V miestnosti, kde sa fajčí e-cigareta sa nenachádza nič zo splodín vznikajúcich pri horení. Nikotín z e-cigarety môžeme prirovnať k uvoľňovaniu kofeínu počas prípravy kávy. Ak si zvolíte elektronickú cigaretu bez nikotínu, zvolíte si príchuť, fajčenie sa pre Vás stane oddychom a pôžitkom.

Elektronická cigareta má niekoľko výhod. Prvou výhodou elektronickej cigarety je, že neškodí ani v miestnostiach, kde je fajčiť zakázané. Pozor, aby náplň nebola príliš aromatická, čo môže vášmu okoliu prekážať. Výhodou číslo dva je, popolník už nie je potrebný, jednoducho si z e-cigarety potiahnete niekoľko „ťahov“ podľa chuti a zvyšok si jednoducho vložíte späť do vrecka.

Fajčiari sa často krát sťažujú na cenu cigariet a nato, že jednoducho práve kvôli ich cene prestávajú fajčiť. E-cigarety ponúkajú tzv. dva v jednom. Prestanete fajčiť, prípadne fajčenie obmedzíte a zdraviu si neškodíte. Elektronická cigareta je finančne menej náročná, náklady sú podstatne nižšie. Priemerný fajčiar vyfajčí denne aj jednu krabičku, záleží od príležitosti, niekedy je to podstatne viac. Náklady tým samozrejme stúpajú do nie príjemných výšin. Náklady elektronickej cigarety sú podstatne menšie, šplhajú sa priemerne okolo 10 eur mesačne. Rozdiel je všetkým fajčiarom viac než viditeľný. Zhodnotené negatíva a pozitíva udávajú niekoľko bodov práve pre elektronické cigarety.

Autor: prclanky09

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.