Ubytovanie Nika pri novom Wellness centre – Dunajská Streda

4 Jún, 2012 | Autor: Milos Klement | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Vždy ste snívali o pompéznej vile v luxusnej štvrti? Nemusíte byť milionárom, staňte sa naším hosťom a vychutnajte si tento pocitplnými dúškami…

Naše apartmány stoja v príjemnom prostredí rodinných domov len 300 m od termálneho kúpaliska na adrese Kúpeľná ulica ,Dunajská Streda. Na skok od vily sa nachádza termálne kúpalisko a nové moderné wellnes centrum. Jednoducho dokonalý relax!

Prečo sa uspokojiť s obyčajným ubytovaním, keď si môžete posedieť na terase, využiť gril a spraviť si party s priateľmi či zažiť neopakovateľnú atmosféru praskajúceho ohňa v krbe po skvelej masáži? K tomu ešte internet, chladnička, kávovar či strážené parkovanie, ktoré sú úplnou samozrejmosťou. To všetko za fantastické ceny

Horúci príliv oddychu a vodných radovánok…

Máte radi vodu? Mesto Dunajská Streda ponúka termálne kúpalisko, aquapark a wellness v jednom. Termálna voda z prameňa hlbokého 1600m je návštevníkmi nesmierne obľúbená, aj preto je areál otvorený celoročne.

Termálne kúpalisko Dunajská Streda je rekondično-relaxačný komplex, ktorý okrem príjemnej a liečivej vody prináša aj aquapark, teda tobogany a veľký vodný svet lákavý najmä pre deti. Dospelých zasa potešia perličkové kúpele, špičkový wellness či vodné masáže. Nechýbajú ani saunykomfortné šatnereštaurácia, ktorá v letnej sezóne ponúka i posedenie na terase.

Termálna voda, to je hlavne oddych, úľava a príjemný relax. Vďaka celoročnej prevádzke poteší dovolenkárov v lete i wellness návštevníkov v zime. Okrem prvotriednej regenerácie tela i duše môže byť termálne kúpalisko i prírodnou medicínou!

Čo všetko lieči termálna voda?

  • prieduškové choroby a choroby dýchacích ciest
  • bolestivé stavy spôsobené reumatizmom
  • pretrvávajúce bolesti chrbta
  • cievne a kĺbové ochorenia
  • ekzémy a kožné choroby
  • problémy so štítnou žľazou
  • zlomeniny (doliečenie)

Chcete spojiť príjemné s užitočným a prísť si na pár dní oddýchnuť? Zarezervujte si ubytovanie  v Apartmánovom dome Nika aj so vstupom na termálne kúpalisko !

 

Kam v okolí Dunajská Streda

Spoznajte klenoty Vašej domoviny

Dovolenkové ničnerobenie nie je tak celkom pre Vás? Žiadny problém, mesto Dunajská Streda a jeho okolie ponúka nepreberné množstvo príležitostí na šport, aktívny oddych, kultúrne vyžitie či nákupy.

V tejto sekcii nájdete Kalendár podujatí a akcií, ktoré aktuálne prebiehajú v regióne, ale takisto aj nápady na výlety do tradične obľúbených destinácií.


Kam na výlet…
Nestihli ste niektorú z plánovaných akcií? Nevadí, náš kraj má stále čo ponúknuť. Stačí si vybrať…

Dunajská Streda

Spoznajte mesto, v ktorom budete tráviť svoju dovolenku. Okrem tradičného lákadla, ktorým je termálne kúpalisko Thermalpark a taktiež jeho nové wellness centrum, tu nájdete aj niekoľko veľmi zaujímavých historických pamiatok, ktoré sa určite oplatí vidieť. Patria medzi ne napríklad Rímskokatolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie z 15. storočia, synagóga z 19. storočia s mramorovou podlahou či Biely a Žltý kaštieľ. Blízke okolie mesta ponúka aj ďalšie zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí vidieť. Patria medzi ne aj vodný kolesový mlyn Tomášikovo, vzdialený 11 km od mesta, vodný mlyn Dunajský Katov, vzdialený 7 km či Dom ľudového bývania Veľké Úľany, vzdialený 11 km od mesta.

Hydrocentrála Gabčíkovo

Stačí prejsť 18 km a ocitnete sa pri najväčšom vodnom diele našej krajiny. Okrem možnosti obdivovať jedinečné ľudské dielo sa Vám ponúka aj príležitosť vyskúšať si rôzne vodné športy alebo sledovať profesionálov pri tréningoch.

Plavba po Dunaji
20 km autom do cieľového prístavu, a potom už len vymeniť štyri kolesá za nádhernú vyhliadkovú loď. Skutočne výnimočný zážitok.

Nákupné šialenstvo v Győri
Prekročte hranice do susedného Maďarska a navštívte aj Vy vychýrené trhy. Nakupovať môžete pokojne aj do bezvedomia – každú stredu a sobotu. Popri nákupoch si určite nenechajte ujsť ani miestne špeciality. Získate tak jedinečný gurmánsky zážitok. Po vyčerpávajúcom dni si ešte môžete odskočiť do miestneho aquaparku. To všetko len 35 km od Vášho apartmánu.

Šamorínske víno
Ste milovníkmi sofistikovanej zábavy a máte radi kvalitný karmínovočervený mok? Potom máte ideálnu príležitosť zažiť pravú ochutnávku vo vínnej pivnici – priamo u miestneho výrobcu. Cieľová stanica sa volá Šambaza a nájdete ju len 25km od Vášho ubytovania.

Bratislava
Takmer na skok je aj naše hlavné mesto. Bratislavský hrad, Michalská brána, historické centrum, veľtok Dunaj či obľúbené nákupné centrá. Slovenská metropola má rozhodne čo ponúknuť.

Lákavá horúca voda
Ak ste milovníkmi termálnych kúpalísk, v našom kraji si rozhodne prídete na svoje. Okrem Thermalparku v Dunajskej Strede totiž môžete navštíviť aj termálne kúpaliská vo Veľkom Mederi /20 km/, v Podhájskej /100km/ či v Štúrove. Za zmienku stojí aj kúpalisko Topoľníky / 12 km/, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Stredovek naživo
Na svoje si prídu určite aj turistickí nadšenci. Peši či autom sa môžete vybrať na okolité hrady a zámky, v ktorých história ožíva každý deň – aj v treťom tisícročí. Za všetky stačí snáď spomenúť Žltý kaštieľ priamo v Dunajskej Strede,Devín, Bratislavský hrad, kaštieľ v Čakanoch či ranobarokový kláštor v Báci. Ak sa vyberiete ešte o niečo ďalej, nemali by ste minúť jedinečné miesta ako sú Smolenický zámok, hrad Modrý kameň, či hrad Červený kameň v okolí Trnavy.

Slovakiaring
Novovybudovaný závodný okruh v obci Orechová Potôň. Zajazdite si sami na profesionálnej trati alebo sa príďte pozrieť na fascinujúce preteky. Ak Vás zaujímajú aktuálne podujatia na okruhu, navštívte sekciu Slovakiaring (link do sekcie Slovakiaring) a dozviete sa viac nielen o akciách, ale aj o samotnej trati.

 

 

Autor: Milos Klement

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.