Aktívna dovolenka v Chorvátsku za všetky drobné…

4 Jún, 2012 | Autor: adriasun | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Aktívna dovolenka za všetky drobné…

Chorvátsko je turistickou, dovolenkovou destináciou mnohých turistov sústreďujúce pozornosť  nielen  na svoje kultúrnohistorické dedičstvo a taktiež hlavne na nádhernú prírodu… krištáľovo čisté  more, pobrežie lemované viac ako tisíckou  ostrovov,  romantické zálivy s kamienkovými plážami, úžasná  architektúra, píniové a borovicové háje…

Už len zbaliť kufre a vybrať sa na letnú dovolenku svojich snov s cestovnou kanceláriou Adria Sun.Okrem možnosti kúpania v mori (v letovisku Zadar – Borik sa nachádza aj tobogán), športovania, výletov po mori a do Národných parkov, vás pozývame do prekrásneho, starobylého mesta Zadar, do mesta v srdci Jadranu, často nazývaného tiež “Malý chorvátsky Rím”. Zadar si tento názov zaslúži vďaka svojmu veku – má tritisíc rokov, ale aj vďaka jedinečným cirkevným stavbám a bohatému pamiatkovému dedičstvu. Nájdete tu množstvo obchodíkov, kaviarničiek i diskoték, starobylých uličiek a historických pamiatok.

Sú tu každoročne v júli a auguste organizované mestské trhy a v rovnakom termíne dalmatínsky festival piesní. V auguste sú v Chráme sv. Donáta uvádzané hudobné večery a v októbri sa koná festival speváckych zborov.Ubytovanie v Chorvátsku v tejto lokalite je zabezpečené v turistickom komplexe Borik (Zadar), v tri až šesť lôžkových komfortných apartmánoch Dora a ďalších apartmánových domoch (Bare, Novo, Jelena, Mate, Slavko, Urar). Vzdialené od mora len 100 až 200 metrov. V apartmáne sa nachádza spálňa, kompletne zariadená a vybavená kuchyňa, sociálne zariadenie, kúpeľňa a v prevažnej väčšine terasa alebo balkón.  Apartmány sú moderne a vkusne zariadené. Túto voľbu dovolenku pri mori určite neoľutujete.

 

Autor: adriasun

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 18. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.