Dovolenka v Chorvátsku na Brele stojí za všetky drobné

24 Máj, 2012 | Autor: adriasun | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Dovolenka na Brele stojí za všetky drobné…

Určite aj vy rozmýšlate kam sa tohto roku vyberiete k moru. Možnosti je neskutočne veľa a vybrať si z množstva ponuk cestovných kancelárii a agentúr nie je ľahká vec a niekedy nám to zaberie poriadne veľa času. Každopádne výsledok nenechá na seba dlho čakať a úžívanie vytúženej dovolenky prinesie svoje ovocie.

Brela ako jedna z najznámejších dovolenkových destinácii Chorvátska, leží v chorvátskej Splitsko – dalmatínskej župe. Nachádza sa na  pobreží Jadranského mora, približne 15 kilometrov severozápadne od Makarskej. Je známa aj ako perla Makarskej riviéry. V roku 1968 získala ocenenie “Šampión Jadranu” a to za veľký úspech v oblasti cestovného ruchu.
Hoc je Brela počas letnej sezóny zaplavená turistami predovšetkým z Nemcka, Čiech, Talianska či Poľska, udržuje si svoju pokojnú atmosféru a zostáva letoviskom vhodným pre rodiny s deťmi. Pláže sú kamienkové a voda  krištáľovo čistá. Vhodné na potápanie a aktívnu dovolenku napríklad na vodných sútroch, člnoch a pod.

V roku 2003 umiestnil americký magazín Forbes pláže Brely na 6. miesto v zozname 10 najkrajších svetových pláží, pričom medzi plážami v Európe sa umiestnila na mieste prvom.

Brela ako najznámejšia časť Makarskej riviéry ponúka ubytovanie v naozaj lukratívnych apartmánoch. Stačí si len vybrať z lákavej ponuky.

 

 

Autor: adriasun

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 18. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.