Baška Voda – dovolenka v Chorvátsku

24 Máj, 2012 | Autor: adriasun | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Chorvátsko je azda najobľúbenejšou destináciou slovenských turistov upriamujúce pozornosť mnohých  na svoje kultúrnohistorické dedičstvo. Slováci ho navštevujú predovšetkým preto, že miestne hotely ponúkajú slušný komfort a služby za priaznivú cenu.  Je jednou z mála krajín, ktoré sa prezentuje ako najobľúbenejšie prímorské letovisko.

Chorvátsko na nachádza na južnej časti Balkánskeho polostrova. Je preslávené krištáľovo čistým morom a nekonečnými zákutiami plnými zelene. Pobrežie je lemované viac ako 1200 ostrovov. Typické  sú romantické zálivy s kamienkovými plážami, úžasná  architektúra, píniové a borovicové háje a samozrejmosťou  sú dobrosrdečné, pohostinné obyvateľstvo.

Na jadranskom prímorí je prevažnej stredomorské podnebie s mnohými slnečnými dňami; suché a horúce letá, mierne a vlhké zimy. Veľmi priaznivé pre pobyt pri mori po dobu najmenej štyroch mesiacov

Baška Voda 2012…

Ponúkame Vám ubytovanie na Baške Vode  - Jelič v štýlovom kamennom dome v najstaršej časti zástavby – centre Bašky Vody, s úzkymi uličkami, ktoré sú typické pre Dalmáciu. Apartmány sú pekné, s balkónom, s klimatizáciou, 3 – 5 lôžkové, vhodné pre  3 dospelé osoby alebo 2 dospelé osoby a 1 – 2 deti, komfortné a moderne zariadené. Každý apartmán má samostatnú spálňu s troma lôžkami, obývaciu časť, v ktorej sa nachádza meší rozkladací gauč, kompletne vybavený kuchynský kútik,  vlastné sociálne zariadenie. Dovolenka v Chorvátsku – ubytovanie Baška Voda 2012 – Vám na mieru.

Nie je snáď Slovák, ktorý by nepoznal letovisko Baška Voda. Dôkazy osídlenia tohto miesta nachádzame v stopách života starých viac ako tri tisícky rokov. Niekdajšia malá rybárska osada patrí medzi najvyhľadávanejšie letoviská v Chorvátsku na Makarskej riviére. Krištáľovo čisté a teplé more, dobre chránené okolie i výborná zemepisná poloha v srdci Dalmácie na chorvátskom pobreží Jadranského mora, to všetko robí z Bašky Vody ideálnu turistickú destináciu. Monumentálne pohorie Biokovo, hojnosť vegetácie a borovicových lesov utvára z Bašky Vody Vašu spokojnú letnú dovolenku.

 

Autor: adriasun

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 18. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.