Apartmány Željko – Vaša dovolenka na Baška Voda v Chorvátsku

9 Máj, 2012 | Autor: adriasun | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Dĺžka chorvátskeho pobrežia je 5740 km vrátane 1 185 ostrovov. Bez ostrovov je to približne 2000 km. Zaujímavosťou je, že z 1 185 ostrovov je len 66 obývaných. Popri pobreží, čo sa týka flóry nájdeme palmy a rôzne okrasné rastliny a kry ako citrusy, figovníky, akácie, ktoré na toto územie priviezli námorníci z celého sveta. Taktiež sú tu aj olivovníky z Grécka, z ktorých plody sa vyvážali do Ríma.
Jadranské more je považované za jedno z najkrajších a je najčistejším morom na svete. Za svoju povestnú modrú farbu a priezračnosť vďačí skalnatému pobrežiu, malému množstvu planktónu, nízkemu obsahu nitrátov a fosfátov a vysokému obsahu soli (38,9g v 1 litri vody). Priezračnosť vody je taká vysoká, že z lietadla možno na otvorenom mori rozoznať svetlé predmety až do hĺbky okolo 50m. Chorvátske pobrežie je považované za najteplejšie pobrežie na Jadrane. Existujú vedecké dôkazy o tom, že Jadran sa zväčšuje na úkor pevniny. Presné merania hovoria o tom, že Jadran sa zväčší v priemere o 2,5cm/rok (1m za 400 rokov).

Apartmány Željko sa nachádzajúí v centre Bašky Vody, na kľudnejšom mieste vo vzdialenosti asi 150 metrov od mora. Celý apartmánový dom je po rekonštrukcii, takže kvalita ubytovania je na výbornej úrovni. Každý apartmán má svoju plne vybavenú kuchynskú linku, TV + SAT, vlastné sociálne zariadenie a balkón alebo terasu, apartmány na morskú stranu. Pozícia ubytovania v centre Bašky Vody je vhodná pre všetky vekové kategórie, pretože cesta k moru nieje príliš strmá. Toto letovisko je vhodné pre klientov vyhľadávajúci zábavu aj maximum športového vyžitia.

 

Autor: adriasun

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 18. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.