Vráťte srdce a lásku do vášho vzťahu

3 Marec, 2012 | Autor: Desana | Pridané do Ostatné články

“Ako voda tvár, tak ľudské srdce odráža človeka” (Prís 27,19)

Vaše srdce je vašou identitou, stredobodom toho, čím ste. Vysiela do celého tela životodarnú tekutinu a preto je po stáročia považované za centrum, z ktorého vychádzajú vaše hodnoty, motívy, presvedčenia.

Hovorí sa: “Nasleduj svoje srdce”. Je to však veľmi pochabá filozofia. V skutočnosti by ste vy sami mali svoje srdce usmerniť a viesť na správne miesta. Problém je v tom, že nasledovať svoje srdce, znamená robiť čokoľvek, čo nám práve v tej chvíli pripadá správne. Ľudia zabúdajú, že pocity a emócie sú nestále, menia sa v závislosti od okolností. V úsilí riadiť sa srdcom ľudia mnohokrát nepremyslene opúšťajú zamestnanie, z rozmaru minú na dostihoch všetky úspory, či v sladkom opojení opustia celoživotného partnera kvôli príťažlivej osobe z práce, ktorá má už za sebou minimálne jedno manželstvo. To, čo nám v momentoch sladkého poblúznenia pripadá správne, vnímame neskôr mnohokrát ako krutý omyl.

V Biblii sa píše: “Veď svoje srdce rovnou cestou”

Keďže sú naše srdcia náchylné na zmeny, je potrebné prevziať za ne zodpovednosť, uvedomiť si, že máme kontrolu nad tým, kam smerujú. Je potrebné pochopiť, že naše srdce sa riadi našimi investíciami. Všetko, čo do neho vložíte: čas, peniaze, energiu, to všetko srdce priťahuje. Je to pravda. Pred vstupom do manželstva ste kupovali darčeky, písali listy, trávili spolu veľa času. A vaše srdce vás nasledovalo. Keď ste do vzťahu prestali investovať a začali ste venovať viac času a energie iným veciam, vaše srdce vás nasledovalo. Niet potom divu, že partneri už “necítia lásku”, “vzďaľujú sa jeden druhému”. Niet sa čomu čudovať, že dnes končí polovica manželstiev rozvodom.  Ak sa teda dnes “neľúbite”, dôvodom je  možno to, že ste do svojho vzťahu včera prestali ivnvestovať.

Viete, čo sa práve zmocnilo vášho srdca? Zistíte to tak, že sa pozriete, kam ste minulý mesiac investovali najviac času a energie, kam išli vaše peniaze a o čom ste najčastejšie hovorili. Nedovoľte svojmu srdcu, aby uprednostňovalo peniaze, či kariéru pred partnerom a rodinou. Biblia hovorí: “Ak pribúda majetok, neupínajte k nemu svoje srdce”.

Nečakajte, až nastane čas urobiť niečo správne. Nečakajte, až pocítite lásku k partnerovi, aby ste potom do vzťahu investovali. Začnite investovať hneď. Vráťte srdce do vášho vzťahu. Čím viac budete investovať, tým viac si vaše srdce bude vážiť váš vzťah.

Vráťte srdce tam, kam patrí. Do vášho vzťahu. Píšte listy, kupujte kvety, nájdite si čas na spoločné chvíle. Či už vaše manželstvo visí na vlásku alebo je zdravé a silné, vždy sa doň oplatí investovať. Želám vám veľa šťastia!

www.abc-masleni.cz

Autor: Desana

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.