Ostrov Brač v Chorvátsku: nájdete si tu miestečko len sami pre seba…

24 Február, 2012 | Autor: adriasun | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Na Brač sa môžete dopraviť nielen trajektom, ale napríklad aj lietadlom (tunajšie letisko je medzinárodné).

Hlavné letoviská sú Supetar a Bol, ďalšie sú Sutivan, Milna, Splitska, Postira, Pučišća, Povlja. Prednosťou Brača ako strediska cestovného ruchu sú hlavne  krásne pláže, hojnosť stredomorského rastlinstva v oblasti letovísk a hotelov, moderné hotely, apartmány, súkromné domy a vily. Vo väčších strediskách nechýba kvalitná ponuka možností športovať (predovšetkým vodné športy).

Výhodné ubytovanie v Chorvátsku môžete mať na ville Drago, ktorá sa nachádza  80 metrov od pláže a 200 metrov od centra Sutivanu. Dom je umiestnený v úplne pokojnej časti mesta, pohľad z jeho balkónov je smerovaný na zátoku a dlhé pláže v okolí.

Sutivan sa nachádza 13 km od Splitu. Lemujú ho dlhé  kamienkové pláže, ktoré  nie sú zďaleka tak preplnené  turistami ako iné pláže. Nájdete si tu miestečko len sami pre seba… V Sutivane Vám ponúka na prechádzku dlhú promenádu,  ktorá je z jednej strany obmýva more. Odporúčame  ochutnať rybacie špeciality v niektorej z lokálnych reštaurácií.  V strede  promenády stojí krásny kostol sv. Roka s barokovou vežičkou. Večer  je nádherne nasvietený, taktiež ako palmová promenáda a palmový háj.

Villa Blanka je vzdialená cca 150 metrov od mora. Je umiestnená  priamo v centre Sutivanu. Villa stojí uprostred krásnej záhrady, ktorá bola vyhodnotená v roku  2011 ako najkrajšia v Sutivane.

 

 

Autor: adriasun

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 18. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.