Trnava, mesto pre vás a vaše bývanie

4 Január, 2012 | Autor: michelle | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Trnava bola už od pradávna pevným bodom obchodu, kultúrneho diania a miestom dôležitých momentov našej krajiny. V 16. storočí dokonca nahradila Bratislavu na jej pozícii  náboženského a kultúrneho centra krajiny. Už v časoch  praveku tvorila stred obchodných križovatiek. Môže byť aj vašou križovatkou na ceste životom. Križovatkou, na ktorej sa rozhodnete pre voľbu zostať a „usadiť sa“.

Trnava má všetko čo potrebujete pre život. Služby, Obchody, reštaurácie, kiná, divadlo, možnosť turistiky (Smolenice, Červený kameň, Dechtice, Dobrá voda, Dolná krúpa a pod.), nedeľného korzovania po historickom centre a  samozrejme vhodné reality. Trnava, pre tých, ktorí sa rozhodnú vybrať si ju pre svoj budúci život, ponúka možnosť kúpy bytu rovnako ako v historickom centre, tak aj v okrajových častiach (samozrejme za lacnejší peniaz). Najme ak ste nostalgický typ človeka, nebude vám zaťažko kúpiť si jeden zo starších bytov a podrobiť ho vlastnej rekonštrukcii. Ceny sú pritom viac ako priaznivé, byt tu kúpite aj za menej ako 50 000 EUR.

Ak patríte medzi mužov, ktorý chcú radšej stavať ako nakupovať a riadite sa v živote známym, slovenským tvrdením, že každý chlap by mal za život postaviť dom, zasadiť strom a splodiť syna, potom by bolo namieste  nájsť pre seba vhodné pozemky. Trnava je určite vhodným miestom pre stavbu rodinného domu.

Niekedy je možno ale výhodnejšie (aj napriek snahe a chuti) si dom kúpiť  ako ho stavať. Domové zástavby sú v dnešnej dobe obzvlášť obľúbené u mladých ľudí a to hlavne z hľadiska časovej úspornosti. Ich ceny sa pohybujú okolo 133 000 EUR. Tvoria zväčša komplex rovnakých objektov, v podstate sú to radové domy. Trnava ponúka aj takúto variantu. Napríklad v okrajovej časti Modranka. Je teda miestom, kde si určite nájdete to svoje. Pre lepší prehľad je dobré nechať sa inšpirovať trebárs novinami. Nalistovať si sekciu reality Trnava a „študovať“ čo je v oblasti nehnuteľností nového. Alebo zájsť na stránku mesta, použiť starý dobrý vyhľadávač na internete, poprípade sa nechať inšpirovať miestnymi obyvateľmi.

 

Autor: michelle

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.