Stávkové kancelárie vlani zažili najúspešnejší rok v histórii

11 Január, 2012 | Autor: marco5811 | Pridané do Šport

Stávkové kancelárie tvrdia, že rok 2011 znamenal pre trh českého kurzového stávkovania skutočnú revolúciu. Ministerstvo financií totiž na konci roka 2008 povolilo prelomovú novinku pre domáce stavkove kancelarie – internetové stávkovanie, ktoré do tej doby zakazovalo. Dôvodom zmeny boli sťažnosti domácich firiem na to, že zahraničné internetové spoločnosti je nelegálne pripravujú o zisky.

Aj keď nemali oprávnenie na slovenskom trhu pôsobiť, teda neplatili dane a povinné odvody na dobročinné účely, ktoré dosahujú až dvadsať percent z obratu firmy, štát s nimi nič nezmohol. Zahraničné firmy poukazujú na to, že im podnikanie v Česku povoľuje európska licencie.

Zahraničných webov s kurzovými stávkami sú desiatky, viac ako pätnásť z nich je v češtine alebo slovenčine. K najväčším patrí Bwin, Interwetten, Sportingbet a Unibet.

Podľa odhadov Asociácie prevádzkovateľov kurzových stávok čerpania z českého trhu okolo štyroch miliárd korún. Českej spoločnosti sa sťažujú aj na zlé konkurenčné prostredie. Peniaze, ktoré zahraničné internetové firmy na odvodoch ušetrí, môžu podľa asociácie využiť na nastavenie výhodnejších kurzov a preťahovanie zákazníkov.

“Stále tu existujú rozdielne podmienky pre domáce a zahraničné spoločnosti, čo v konečnom dôsledku znamená diskrimináciu domácich spoločností,” kritizuje generálny riaditeľ spoločnosti Chance Peter Sederowsky. Vadí mu, že Ministerstvo financií nepodniká žiadne kroky a tipy, ktoré by zjednotili podmienky pre české i zahraničné spoločnosti prevádzkujúce kurzové stávkovanie na českom trhu. Firmy s licenciou v Česku musia dodržiavať pravidlá: platiť správny poplatok, poplatok za štátny dozor a prispievať na charitu, šport alebo kultúru.

Autor: marco5811

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.