Náramkové hodinky Luminox s hightech svetelnými komponentami

13 November, 2012 | Autor: MilanTT | Pridané do Šport

Náramkové hodinky Luminox sú výsledkom viac ako 25 ročného výskumu a vývoja na poli hightech svetelných komponentov.

Všetky hodinky Luminox navyše podliehajú takým postupom vo výrobe, ako žiadne iné vo svete. Tento systém svietivosti umožňuje, aby bol čas čitateľný v úplnej tme práve tak dobre ako za súmraku či šera. Táto nákladovo a časovo náročná práca je tajomstvom, ktoré robí hodinky Luminox špecifické a odlišné od ostatných vo svete.

Výnimočnosť tohto svietivého systému viedlo Luminox vyvinúť potápačské hodinky a spolu s armádou USA hodinky pre US Navy SEALs, čo bola dobrá pozícia vyhovieť náročným požiadavkám týchto špeciálnych jednotiek. Výsledkom tejto spolupráce sú US Navy SEALs Dive Watch. Od roku 1991 (Vojna v zálive „Púštna búrka“) – armáda USA objednala viac ako 500 000 kusov týchto náramkových hodiniek.

Momentálne sú vyvíjané nové modely pre špeciálne jednotky námorníctva USA (US Marines).

Vlastnosti všetkých Luminox náramkových hodiniek:

  • svietivosť na viac ako 25 rokov
  • svietivosť 100 krát jasnejšia ako iné hodinky
  • LLT systém je samoobnoviteľný
  • garancia 100% svietivosti na 10 rokov
  • celé vyrobené vo Švajčiarsku
  • nárazu vzdorné a vodotesné
  • robustné púzdra s poškriabaniu odolným sklíčkom


Technológia
Všetky Luminox hodinky podliehajú takým výrobným procedúram, aké žiadna iná výroba hodiniek vo svete nevyžaduje. Luminox samoobnoviteľný iluminačný systém musí byť v úplne každom výrobku. Je to nákladné a časovo náročné, ale toto úsilie je to, čo robí Luminox náramkové hodinky špecifickými a odlišnými od ostatných vo svete.

Každé hodinky majú v sebe samoobnoviteľné plynové svetielka. Tieto sú inštalované do ručičiek, značiek času a v závislosti od modelu aj do objímky.

Luminox hodinky nepotrebujú žiadny externý zdroj na „dobitie“ svietivosti, ako potrebujú konvenčné svetielkujúce hodinky. Rovnako nepotrebujú zatlačiť tlačítko na podsvietenie. Armáda USA už dlho oceňuje výhody týchto mikro plynových svetielok a ich využitie je špecifikované v predpise MIL-W-6374F.

Systém svietivosti
Každé Luminox hodinky obsahujú malé samostatné svetielkujúce „plynové lampy“, vyrobené špičkovým inštitútom Swiss Institute for Lightning Components Mb-Microtec. Tieto jednotlivé lampy (Borosit kapsule) sú jemne zapracované do ručičiek, značiek ciferníka a v prípade potápačských hodiniek aj do otočného venca. Aby bol čas jednoznačne odčítateľný aj v úplnej tme a pri každej pozícii, značka 12. hodiny je označená oranžovo, zatiaľ čo ostatné značky sú zelené.

Navy SEAL
Z mora (SEA), zo vzduchu (AIR), zo súše (LAND) – SEA, AIR, LAND (SEAL).
Jednotky amerického námorníctva US Navy SEAL sú asi najobávanejšie a najrešpektovanienjšie komando armády USA, ak nie na celom svete.

Je to najelitnejšia a vysoko trénovaná sila na zemeguli, rovnako aj najuniverzálnejšia. Sformovaná bola v roku 1962 prezidentom J. F. Kennedym ako námorná kópia „Zelených baretov“ armády USA.

Jednotky SEAL majú obdivuhodnú a značnú históriu úspechov a stali sa legendárne v jej hrdinských činoch ako v službe, tak mimo služby. Tieto jednotky bojovali v každom vojnovom pekle moderných vojen a vyšli s mnohými víťazstvami, nejakými modrinami ale obrovskou históriou dosiahnutých úspechov.

Väčšina misií SEAL je tajná, nereportovaná, pred verejnosťou neznáma a vďaka určeniu, odhodlaniu a výcviku obrovsky úspešná.

SEAL sú cvičené zasahovať v malých jednotkách – jeden, dvaj muži až po silu čaty v počte 16. Najlepšie však fungujú v sile 8 mužov a menej. Drvivá väčšina misií je utajená v prírode – naplánované do nesmiernych detailov a vykonávané s precíznosťou a rýchlosťou. Počas mierových časov sa jednotky SEAL koncentrujú na tvrdý tréning ako počas vojny. Veria totiž v heslo: „Tažko na cvičisku, ľahko na bojisku“, alebo ich vlastnými slovami „The more you sweat in peacetime, the less you bleed in war“ (Čím viac vypotíš v mieri, tým menej krvácaš v boji).

 

Za posledné roky za rozšíril predaj týchto hodiniek aj do civilného sektoru. Hodinky Luminox sú hojne využívané športovcami, poľovníkmi, rybármi ale aj na bežné nosenie.

 

Ponuka hodiniek Luminox za najnižšie ceny na trhu: http://www.teremeshop.sk/

 

Autor: MilanTT

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 4. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.