Cesta do zahraničia podľa Vašich predstáv teraz online

7 Október, 2011 | Autor: blackberry | Pridané do Cestovanie a ubytovanie

Keď sa rozhodnete splavovať rieku, a tá rieka je pokladaná za špičku čo sa raftingu týka, je možné že sa stretnete s rôznymi názormi. Nadšenci vám fandia, držia palce, častokrát závidia. Iní len nechápavo krútia hlavou, do akého bláznovstva ste sa rozhodli ísť. Jednoduché a kvalitné cestovné poistenie uzavreté cez poisťovňu Allianz bolo asi najlepšou alternatívou, pre ktorú sme sa mohli rozhodnúť. Držali sme sa toho názoru, že čím rizikovejší šport zdolávame, tým vyššiu ochranu poistného krytia by sme mali voliť. Rýchlo ešte v ten istý deň sme si uzavreli cestovné poistenie online s ktorým sme boli nakoniec všetci spokojní.

Rozhodnúť sa pre online cestovné poistenie nepredstavuje žiadne hlavy-lámanie. S neobmedzeným krytím od Allianz poisťovne sme sa cítili napriek troške strachu úplne v bezpečí a chránení. Splavovali sme rieku Soča, rieku vychýrenú pre poriadny splav. Poviem Vám, že už cestou autom pomedzi zeleno-modré kľukaté cestičky pomedzi pohoria Álp nám len pridávalo adrenalín do žíl. Nemohli sme sa vynadívať na panenskú prírodu okolo seba v Alpách, všetok ten čistý vzduch, mohutné vrcholce týčiace sa vysoko do neba obopínajúc belaso modrú čistú a dravosťou živú rieku Soča. V kempovej osade Bovec sme sa spriatelili aj s inou partiou zakúšajúcou raft. Zistili sme, že niektorí si dokonca uzavreli i pre študentov veľmi výhodné ročné cestovné poistenie s ktorým môžu cestovať kedykoľvek a kdekoľvek počas jedného roka. Bolo jasné už od začiatku, že takým nadšencom sa tento typ oplatí. Pri pár raftingových obratoch, pádoch aj výmoľoch pod skalami vo vode sme sa báli o svoje životy. Naozaj, ten pocit keď vám nie je všetko jedno je neopísateľný.

V dravej rieke už neexistuje cesta späť. Jedine bezpečne preraftovať k pokojnej hladine k pobrežiu. Všetko sa melie veľmi rýchlo, takže nepočujete ani svoj hlas. Jediné čo vás viaže so zvyškom rafterov je slávna fráza: hop hop, na ktorej sa doteraz pri spomínaní smejeme. Hlučný rev Soče preniká až do vašej duše. Malou iskričkou záchrany bola pre mňa len tá prilba ktorá sa mi šmýkala na hlave a na ktorej upínanie nebolo ani času pomyslieť. Partia na rafte sme boli dobrá. Ostatné rafty si taktiež viedli dobre, až na jeden, ktorý sa prevrátil. Keď to vidíte, máte až strach v očiach z neistoty ktorá ich postrehla. Ale nie je čas. Voda vás rýchlo odplaví ďalej, rýchlejšie ako ručičky na hodinách. Kamarátka spadla pod skalu tak silno, že jej praskla helma. Keď nám rozprávala ako sa nemohla dostať spod tej skaly na povrch, premkýnala nás hrôza. Našťastie sa jej na poslednú chvíľu v tomto nekonečnom boji o život podarilo zvíťaziť nad divokou riekou a konečne sa nadýchnuť.

Všetci sme vedeli, že pri podobných situáciach sme poistení a neobmedzene krytí. Vieme na aké asistenčné služby zavolať v prípade toho najhoršieho. Online cestovné poistenie a dômyselná webová aplikácia nám okrem zmluvy vytlačí aj elvia kartičky, ktoré sme nosili vždy pri sebe v priesvitných obaloch. Popri cene za ktorú by sa naša kamarátka nedoplatila pri záchrane a nebola tým pádom poistená, sme zistili že najlacnejšie cestovné poistenie sa ani inak vystihnúť nedá.

Autor: blackberry

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.