Prvý slovenský ekologicky nezávadný webhosting

10 Október, 2012 | Autor: kabko | Pridané do Počítače, mobily a internet
Ako prvý na Slovensku prichádza greenweb.sk so zeleným webhostingom. Potrebuje internetová služba byť eco-friendly?
Mnohí ľudia sú prekvapení, keď sa povie, že internet nie je až taký „zelený“ a že v žiadnom prípade nie je ekologicky nezávadný. V skutočnosti štúdie ukazujú, že v roku 2005 webhostingový priemysel použil tak veľa energie na napájanie svojich serverov ako ekvivalent 35 veľkých elektrární. Štúdie ukázali, že do roku 2020 bude webhostingový priemysel taký veľký znečisťovateľ ako letecký priemysel.

Je dôležité, aby toto odvetvie „zozelenelo“ a preto ako prvý na Slovensku ponúka Greenweb.sk svetovo najekologickejší webhosting. Na slovenský trh priniesli certifikovaný, zelený, ekologický hosting, ktorý by tak mal prispieť k zníženiu znečisťovania našej planéty.
Serverové centrá Greenwebu, sú ako všetky iné, napájané elektrickou energiou. Aby sa však znížilo znečisťovanie životného prostredia, Greenweb využíva na napájanie serverov veternú energiu. V skutočnosti, s veternou energiou sú schopní nahradiť až 3-násobok bežnej energie použitej na napájanie serverov, čo znamená, že webstránky umiestnené na ich serveroch sú poháňané 300% veternou energiou, a tak uhlíková stopa týchto webstránok bude nulová!

Nakoľko datacentrá Greenwebu sa nachádzajú v USA, spolupracujú s Bonneville Environmental Foundation na báze využívania veternej energie a sú tiež členom EPA (Agentúry ochrany životného prostredia Spojených Štátov).

Okrem toho ponúka Greenweb.sk aj možnosť zakúpiť rôzne domény, ktoré zákazník môže mať aj zadarmo. Kto by nechcel domény zdarma?

Všetci, ktorí máme webhosting u inej webhostingovej spoločnosti a záleží nám aspoň trocha na záchrane našej planéty, mali by sme svoje webstránky preniesť ku Greenwebu… Teda, aspoň ja som to tak urobil…

Navštívte www.greenweb.sk

Autor: kabko

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.