Príčiny a riešenie vypadávania a riedkych vlasov

28 September, 2012 | Autor: Simon | Pridané do Zdravie

‘Človek denne opravuje svoje vlasy. Prečo nie tiež svoje srdce? ‘, Pýta sa jedno čínske príslovie.

Riedke vlasy – nočná mora niektorých mužov a žien. Aká je príčina?

Celosvetové štatistiky uvádzajú, že ženám rednú vlasy stále častejšie. Rednutie vlasov vo väčšine prípadoch ohlasuje “poruchu” v organizme. Častou príčinou býva stresová záťaž, životný štýl ale pôvodcu hľadáme aj u vážnych chorôb.

Áno – chudáci plešatí muži, no verejnosť ich prijíma s oveľa väčšou ľahkosťou ako ženy s riedkymi vlasmi. Genetický faktor – majú hold smolu a ženám to zvyčajne nevadí. Riedke vlasy stresujú dievčatá už v pubertálnom veku.

Denne strácame okolo stovky vlasov, čo je prirodzené. Ak však po dobu štyroch týždňov nám stále zostávajú na hrebeňoch chumáče vlasov – niečo je v neporiadku.

Príčin rednutia vlasov je veľa. Často sa ženy pýtajú či aj diéty môžu spôsobiť úbytok vlasov. Áno, drastické diéty môžu byť príčinou rednutia vlasov. Pre zdravé vlasy je potrebný hlavne dostatok vitamínov B6 a B12, C, E, rovnako ako aj minerálne látky vápnik, magnézium, draslík, zinok, mangán, meď, železo a aminokyseliny. Vlasy zvyčajne nevypadávajú na jednom mieste, ale strácajú sa rovnomerne, to však neplatí v prípade ak je diagnostikovaná alopécia areata

Kto má riedke vlasy mal by si ich šetriť a obmedziť melírované, zosvetľovanie, farbenie a už vôbec sa neodporúča trvalá. Mali by ste zamieriť k dermatovenerológovi, ktorý určí možnú príčinu rednutia vlasov. Vyšetrí Vám krv a moč. Odporučí vyvarovať sa stresu a určí špeciálne minerály – železo, selén a ďalšie. Je dokázané, že vitamín A znižuje riziko rednutia vlasov.

Existuje 6 hlavných príčin, ktoré spôsobujú vypadávanie vlasov. Na odkaze sa dozviete rady odborníkov.

Riedke vlasy a alopécia aké riešenie existuje?

  1. V prípade ak zistíte presnú príčinu rednutia vlasov je treba ju aj reálne vniesť do života. Či už je to zmena životného štýlu, odbúranie stresu, životospráva či príliš časté stylingovanie vlasov (sušenie, teplo, vrkoče…)
  2. Zvoľte si ten správny účes. Existuje veľa účesov, ktoré používajú aj celebrity na maskovanie riedkych vlasov. Sú moderné a nepoškodzujú vaše vlasy. Poraďte sa so svojim stylistom.
  3. Vyhýbajte sa chemickým prípravkom. Prečítajte si zloženie a šampóny s obsahom SLS Sodium Laureth  Sulfate nepoužívajte. V lekárni vám poradia.
  4. Pre okamžité riešenie vám pomôže prírodný zahusťovač vlasov. Stačí pár sekúnd. Obľúbený v celom svete ako aj v Hollywoode

Autor: Simon

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.