Podporte svoju pamäť a mozog. Dodajte im potrebné vitamíny a látky.

15 Júl, 2012 | Autor: Zdenka Vu Nhu | Pridané do Zdravie

Podľa odborníkov chráni pred zhoršovaním pamäti akákoľvek aktivita: duševná aj telesná. Okrem hrania hier či lúštenia krížoviek je tiež dobre neustále komunikovať s ľuďmi. Poruchy pamäti sa prejavujú najčastejšie zabúdaním slov a horším vybavovaním správne výrazu. S vekom sa zhoršuje aj schopnosť zapamätať si čísla, je narušená schopnosť sústrediť sa a celkovo sa spomaľuje myslenie.

Zhoršením pamäti trpí po päťdesiatke polovica ľudí, po sedemdesiatke už tri štvrtiny. Ani v zrelom veku však nie je neskoro začať pamäť cvičiť. Vedci zistili, že mozog má schopnosť učiť sa do deväťdesiatky a pracuje vraj rovnako dobre ako mozgy mladších!

Čo pomôže správne podporiť mozgové bunky?

Nenasýtené omega-3 mastné kyseliny

Pravidelný a dostatočný prísun omega-3 mastných kyselín pomáha udržovať správne funkcie nervovej sústavy, dochádza k zlepšeniu niektorých neurologických ochorení, pomáhajú pri psychických problémoch.

Ginko biloba

Zlepšuje prietok krvi a podporuje prekrvenie mozgu, udržuje duševné schopnosti, pomáha udržiavať psychickú sviežosť, zlepšuje pamäť. 

Fosfatidylserín

Je látka, ktorá je veľmi dôležitá pre činnosť mozgu, zlepšuje jeho aktivitu. 

Kyselina listová

Je jedným z vitamínov zo skupiny B, konkrétne B9, môže znížiť počet úmrtí na srdcový infarkt a cievnu mozgovú príhodu o tri až štyri percentá ročne, znižuje riziko ochorenia Alzheimerovou chorobou. 

Vitamín E

Spomaľuje proces starnutia buniek a tkanív preto sa pridáva aj do kozmetických prípravkov. Je potrebný pre ochranu buniek a ako antioxidant je zodpovedný za funkciu krvného obehu a nervového systému. Jeho nedostatok spôsobuje poruchu nervového systému.

Vitamín B12

Pomáha pri obnove nervových buniek a tvorbe DNA. Nová štúdia anglických odborníkov teraz preukázala, že jeho nedostatok tiež urýchľuje atrofiu (zmenšovanie) mozgu počas starnutia. Je dôležitý nielen pre tvorbu červených krviniek a jeho nedostatok spôsobuje únavu a problémy s pamäťou.

Podporte svoju pamäť

Zabúdate na dôležité okamihy vášho života? Alebo neviete si zapamätať dôležité informácie? Farmaceutická spoločnosť CSC Pharmaceuticals prišla na slovenský trh s novým výživovým doplnkom ACUTIL, ktorý vám bude v takýchto situáciách nápomocný. ACUTIL obsahuje unikátnu kombináciu látok na podporu pamäte a mozgových funkcií. Tento nový výživový doplnok obsahuje nenasýtené omega-3 mastné kyseliny, Ginkgo biloba extrakt, fosfatidylserín, kyselinu listovú a vitamíny E a B 12. Takéto špeciálne zloženie v správnej kombinácií prípravku ACUTIL podporuje mozgovú a pamäťovú aktivitu, a tým pomáha udržiavať dobrú pamäť a psychickú energiu.

Výživový doplnok ACUTIL je vhodný pre ľudí v pokročilejšom veku, ale aj pre ľudí intelektuálne preťažených (manažérov a študentov), ktorí bývajú často vystavení stresovým situáciám. ACUTIL sa odporúča aj ľuďom v boji proti demencii Alzheimerovho typu.

Autor: Zdenka Vu Nhu

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 2. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.