Najznámejšie masáže aké poznáme

13 Júl, 2012 | Autor: Kika | Pridané do Zdravie

Masáže majú mnoho pozitívnych účinkov. Jedná sa predovšetkým o prekrvenie. Prekrvenie vďaka masážam urýchľuje prísun kyslíka a živín v danej časti, čím sa zvyšuje a zrýchľuje odplavenie odpadových látok a teda ich zadržiavanie vo svaloch. Masáže prospievajú k celkovej regenerácii organizmu. Masáž má priaznivý vplyv na fyzickú stránku človeka a masáže pozitívne pôsobí aj na nášho ducha. Pri masáži za použitia masážneho gélu alebo masážneho oleja dochádza k celkovému uvoľneniu a odstránenie stresu a únavy, ktorá sa viac, či menej dnes už týka skoro každého z nás. Masáže teda priamo pôsobí na fyzickú pohodu tela a tým aj dochádza k našej pohode duševnej.

Masáže to sú pohyby dlaní, prstami alebo lakte pôsobiace ako balzam na naše telo i dušu. Stres a zhon z vás postupne odplávajú, nepríjemné blokády sa uvoľňujú. U masáže sa dostavuje akýsi stav “beztiaže” a práve to je známka uvoľnenie a prečistenie organizmu. Masáže sú ideálnym spoločníkom pri úteku zo všedného dňa.

  • Japonské masáže Japonské masáže Shiatsu sú veľmi relaxačné terapie, ktoré pochádzajú z Japonska. Japonská masáž Shiatsu sú relaxačné terapiou, ktorá pochádza z Japonska a je založená na princípoch klasickej čínskej medicíny.
  • Čokoládová masážČokoládová masáž a čokoládové terapia prináša telu pocit dobrej nálady a omladzuje pokožku. Priaznivo pôsobí aj na srdce a pomáha odplavovať nežiaduce látky z tela.
  • Aromaterapia Aromaterapia je sústava veľmi jemných dotykov a hladenia celého tela, ktorá maximálne uvoľní vnútorné napätie. Aromaterapia v ružiach to sú rastlinné silice patriace medzi látky aromatické, ktoré pôsobia na organizmus vnemom vône a tiež biologickou aktivitou.
  • Jávske masáže Jávske masáže majú veľmi dlhú tradíciu a sú dôležitým doplnkom kvalitné telesnej kultúry už po stáročia. Jávske masáže vznikli ako staroveký systém liečenia s históriou viac ako 300 rokov. Názov Jávske masáž je odvodený od najobývanejšieho ostrova Jáva v Indonézii.
  • Medová masáž Masáž využíva účinkov medu a kompresných masérskych hmatov. Medová masáž majú dvojaký účinok. Odstraňujú toxíny v tele a aktivujú vnútorné orgány.
  • Lymfatické masáže Pamätajme si, že lymfatická masáž napomáha cirkuláciu lymfy, zmierňujú opuchy a celkovo očisťujú telo od splodín a odpadov.
  • Thajské masáže Thajské masáže sú dnes súčasťou tradičnej thajskej medicíny, ktorá je dokonca oficiálne uznávaným systémom zdravotnej starostlivosti v Thajsku. Thajská olejová masáž má za cieľ uviesť telo, myseľ a ducha do stavu rovnováhy a harmónie, výsledkom potom je tz. samo-uzdravenie tela.
  • Masáže pre dvoch K masáži pre dvoch je vhodná zvlášť masáž lávovými kameňmi pre dvoch. Medová masáž pre dvoch vás nabije energiou, zbaví vás napätia a stresu, je prospešná aj pri bolestiach chrbta a kĺbov.

Autor: Kika

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.