Máte na to, aby ste si zriadili predajňu zdravej výživy?

29 Máj, 2012 | Autor: Paper Life | Pridané do Zdravie

V poslednom období je na Slovensku podnikateľským trendom rozvoj franchisingových maloobchodných prevádzok. Osvedčený franchisingový koncept Norbi Update je atraktívnym a pritom nákladovo prijateľným typom podnikania, vhodným do každého okresného mesta. Podnikanie systémom franchisingu má však výhody aj riziká. Záujemca o franchising by si mal v prvom rade zvážiť výšku vstupného kapitálu, ktorá je nevyhnutná na otvorenie pobočky, svoje schopnosti, skúsenosti s riadením maloobchodu a vedením ľudí. Mal by mať obchodného ducha, byť cieľavedomý, asertívny a mať schopnosť empatie. Hlavným cieľom dobrého podnikateľa je však dosahovanie zisku a to je to pravé preverenie jeho manažérskych zručností. Informoval o tom konateľ Update Slovakia Ivan Gallo.

,,Je potrebné mať na pamäti, že tak ako každá franchise sieť, aj Norbi Update ponúka know-how a marketingovú a technickú podporu, ale za samotné podnikanie si zodpovedá každý podnikateľ sám. Podnikanie franchisingovým systémom Norbi Update nie je pre každého záujemcu. Sú ľudia, ktorí jednoducho nevedia podnikať, nemajú obchodného ducha a potrebné osobnostné vlastnosti, či finančný potenciál. Odporúčam záujemcom o náš franchising dobre zvážiť svoje schopnosti a vôbec záujem prevádzkovať maloobchodnú predajňu. Dobrý podnikateľ si jednoducho musí vedieť porovnať vstupné náklady s očakávanými výnosmi, najmä v počiatočnom období. Spolu s manažérskymi kvalitami sú to rozhodujúce predpoklady výsledku hospodárenia, teda ziskovosti predajne“, povedal I. Gallo.

Dodal, že záujemcovia o franchising Norbi Update majú možnosť sa zúčastniť pravidelných seminárov zameraných na franchisingový systém podnikania. Tie im poskytujú, okrem teoretických poznatkov, aj praktické skúsenosti manažérov firmy, či majiteľov prevádzok Norbi Update. Záujemcovia získajú prehľad o jednotlivých výrobkoch, výrobných technológiách, o potrebných marketingových činnostiach. Svoje manažérske schopnosti a účtovné ukazovatele, ako kontrolu nákladov a tržby predajne musí franchisant ovládať. Tie nie sú témou seminárov, ale osobných pohovorov so záujemcami.

,,Vstupná investícia má dlhodobo efektívny, rýchlo návratný a overený systém podnikania. Ten je navyše podporený prepracovaným informačným systémom, kompletnými marketingovými materiálmi, ucelenými školeniami o obchode a marketingu pre partnerov a zamestnancov, metódami public relations a internetového marketingu. Jedinečnosť pre záujemcov, ktorí sa rozhodli pracovať naším systémom v oblasti zdravej výživy, spočíva v tom, že Norbi Update ako jediná potravinová sieť v Európe má výrobky s účinkami klinicky potvrdenými o vhodnosti pre redukčnú diétu a pre diabetikov. Zaujímavosťou pre franchisantov je, že aj slovenskí výrobcovia sa postupne zapájajú do vývoja a výroby Update potravín predávaných po celom Slovensku.“, vysvetlil I. Gallo.

Norbi Update v začiatkoch pomáha franchisantovi nielen s výberom a lokalizáciou vhodného miesta predajne zdravej výživy, ale aj pri rokovaní o výške prenájmu, výbere najvhodnejších dodávateľov či spôsobe interiéru prevádzky, od projektovania zariadenia až po jej kompletnú realizáciu vybavenia. Systém je vhodný tak pre samostatné podnikanie, ako aj pridružená činnosť k existujúcim podnikateľským aktivitám. Každý obchodný partner má garantované chránené územie, takže konkurenčný boj predajní je vylúčený. Ponúkané regióny sú vybrané slovenské okresné mestá a mestské časti väčších miest s väčšou koncentráciou obyvateľstva. Vývoj a výroba potravín je pod stálym dohľadom a kontrolou odborníkov zdravej výživy obyvateľstva.

„V našich franchisingových predajniach si prídu na svoje aj zákazníci, ktorí sa snažia zdravo stravovať. V Norbi Update predajniach majú na výber široký sortiment pekárenských výrobkov označených logom Update 1. Ďalej si tu môžu zakúpiť Update knihy a DVD s doplňujúcimi cvičeniami, či príbehmi ľudí, ktorým sa podarilo schudnúť. Spotrebitelia u našich franchisantov radi využívajú aj donáškovú službu Update1 menu jedál“, uzavrel I. Gallo.

Zoznam predajní Norbi Update:

Bratislava Karadžičová ul, Drieňová ul.

Dunajská Streda, Galanta, Komárno, Košice, Lučenec, Nitra, Nové Zámky, Pezinok, Šamorín, Senec, Trnava, Levice, Šaľa

 

Kontakt pre záujemcov o franchising:

Update Slovakia, s. r. o.

Tržničné nám. 4810

945 01 Komárno

Ing. Ivan Gallo

konateľ

www.update1.sk

Tel. +421 905 533 368

E-mail: galloivan@update.sk

 

Autor: Paper Life

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 85. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.