Schudnite raz a navždy bez jojo efektu

5 Apríl, 2012 | Autor: ecstasy | Pridané do Zdravie

Diét s pomocou ktorých  zaručene schudnete bez jojo efektu a nepriberiete späť je v médiách mnoho.  Pravidelne vám rôzne časopisy radia práve tú najnovšiu, najviac trendy a najúčinnejšiu. Väčšinou je ich spoločným znakom jedno – pár kíl síce schudnete, ale po krátkej dobe ich naberiete naspäť dvojnásobne. Veľa centier vám ponúka možnosť, ako schudnúť. Je však málo tých, ktoré vám k tomuto cieľu naozaj pomôžu. Jedným z nich je aj známe bratislavské Center Health & Beauty, ktoré ako jediné na Slovensku ponúka  The Cambridge Diet.

Základom je svetoznáma The Cambridge Diet, ktorú na podklade mnohoročného výskumu  vyvinul svetoznámy lekár Dr. A. Howard. Cieľom jeho výskumov bolo nájsť formu výživy, ktorá by dávala všetkým ľuďom možnosť zodpovedne kontrolovať a/alebo znižovať váhu svojho tela a to všetko v perfektne vyváženej kombinácii. Vedecké štúdie vykonané na 15 univerzitných klinikách a viac ako 20 miliónov spokojných pacientov v celom svete potvrdili, že The Cambridge Diet je naozaj účinná a bezpečná.

V čom je The Cambridge diet iná?

Ako jedna z mála vznikla na podnet lekárov – skutočných odborníkov zaoberajúcich sa pandémiou obezity. Lekárov zaujímal jej kladný vplyv na zdravie, obezitológovia ju vytvorili tak, aby za relatívne krátku dobu pomohla väčšine zbaviť sa nadváhy a bez vedľajších účinkov – v tomto prípade jojo efektu.

The Cambridge diet je nízkokalorická diéta. Počas dodržiavania niektorého z vybraných programov budete  telu dodávať všetky potrebné minerály, vitamíny, či stopové prvky.  Sacharidy a tuky v potrave sa zredukujú, na výslnie sa dostanú bielkoviny. Tým sa počas diéty obmedzí riziko straty svalovej hmoty.  Telo ukladá energiu v dvoch formách: ako tuky a ako sacharidy (v podobe glykogénu  uloženého v pečeni). Je to práve táto zásoba tukov, ktorej sa chcete zbaviť. Telo začne najskôr spaľovať uložený glykogén. Malé množstvo sacharidov, ktoré diéta The Cambridge Diet obsahuje, premení tieto tuky na energiu. Vzhľadom k tomu, že toto množstvo je nedostatočné, začne telo využívať sacharidy z vlastných zásob. Asi po troch dňoch od začiatku diéty sa zásoby glykogénu spotrebujú a telo začne používať iný zdroj energie – vlastné tukové zásoby.  Situácia, kedy dochádza k ich spaľovaniu vám potom prinesie niekoľko výhod. Budete sa cítiť dobre, telo bude chránené proti strate netučných tkanív a pocit hladu sa bude zmenšovať. Navyše, budete mať pocit, že všetko máte pod kontrolou. Tieto prednosti a rýchly úbytok váhy vás podporia v chuti pokračovať.

Ako zabrániť joj o efektu?

Zmeniť životný štýl nie je nikdy jednoduché. Tento krok je ešte zložitejší, keď prevezmete zodpovednosť za zdravie vlastného tela do svojich rúk. To je aj dôvod, prečo je odborná rada na začiatku a sústavná podpora v priebehu celého obdobia držania diéty dôležitá.  The Cambridge diet má vypracovaný program prechodu na pevnú stravu. Ide o 2 týždňové obdobie, v ktorom sa kombinuje pevná strava s diétou. V tomto období treba dôsledne dodržiavať rady a odporúčania odborníkov. Presné zloženie stravy, ktoré v tomto období budete konzumovať pripraví vaše telo na ukončenie diéty a po úplnom prechodne na pevnú stravu zabráni opätovnému priberaniu.

Začnite už dnes

Nízkosacharidové diéty našli uplatnenie tiež aj v obezitologickej praxi, pri ťažkých prípadoch obezity. Výsledky štúdie lekárov Sumithrana a Proietta z roku 2008 hovoria za seba: 73 kg redukcia hmotnosti pacienta v priebehu 12 mesiacov na prísnej nízkokalorickej diéte a neskôr s jednou dávkou nízkoenergetického jedla. Ako bonus vymizla cukrovka, upravil sa krvný tlak, pečeňové testy a klesla hladina tuku.

O tejto diéte sa učí aj na medicíne. Nájdete v učebniciach klinickej obezitológie od vedeckých kapacít českej medicíny a jej variácie sa uplatňujú v zdravotníckej praxi.

Pri premýšľaní o akejkoľvek diéte, ktorá nie je založená na vedeckých podkladoch si  treba uvedomiť, že jedlo nie je len nutnosť alebo pôžitok, ale výrazne ovplyvňuje náš zdravotný stav a to, ako sa cítime. Tak ako nás môže postupne pomaly zabíjať, môže nás udržiavať v top forme a zdravých.

Za posledné roky na Slovensku s pomocou The Cabridge diet schudli stovky ľudí, ktorí si svoju váhu udržiavajú a nepriberajú. Diéta im úplne zmenila život. Spolu so chudnutím sa väčšine upravil krvný tlak, prestali užívať lieky na srdce, rapídne klesla hladina cholesterolu a stratili sa mnohé z dnešných civilizačných chorôb, ktoré sú dôsledkom obezity a nesprávneho stravovania sa.

Cambridge diet nie je univerzálnym riešením. Je však cestou k efektívnemu zníženiu telesnej hmotnosti a spôsobom, ako si optimálne váhu udržať a osvojiť si zdravé stravovacie návyky. Hlavne je však bezpečnou, vedecky a prakticky overenou metódou.

Viac informácii vám radi poskytneme v Centre Health & Beauty – www.beautycenter.sk

Autor: ecstasy

Tento autor zatiaľ publikoval článkov: 1. Ďaľšie informácie o tomto autorovi sa pripravujú.

Pridaj komentár

Prepáčte, ale pred zaslaním komentára sa musíte prihlásiť.